Viktoria Korpan • 16. august 1999 kell 22:00

Ettevõtjatest pioneeride pidu

Järjekordsel EVEA liikmete kokkutulekul Paunkülas sai nädalavahetusel kokku sadakond ettevõtjat, kes sisustasid kolm suvepäeva nostalgiliste pioneerilaagri-stiilis tegemistega, mis peletasid töö juures saadud stressi.

Ettevõtjaid lõbustasid EVEA volikogu liikmete tantsutrupp Karge Gasell, vokaal-instrumentaalansambel «Ehh-Odessa» ja volikogu poistekoor Pavlik Morozovi juhtimisel.

Kõige teravamaid vaidlusi ettevõtjate seas ei tekitanud Eesti majandust kurnavad tegurid, pankade ja väikettevõtjate suhted ega laenu saamise võimalused, vaid palliga kolmikhüppe võistluse reeglid, kui värske rekordimees ei tahtnud oma saavutusest loobuda ja teised polnud ta hüppamisstiiliga rahul.

Keset tantsu, tralli ja spordivõistlusi leidus aga hetk aega ka tõsisematel teemadel rääkida.

«Ühine mure, millest siin räägime, on finantseerimise probleem,» sõnab EVEA volikogu liige Toomas Niinemäe. «Pankadele ei ole projektid, millega väikeettevõtjad tegelevad, atraktiivsed.» Niinemäe sõnul on kokkutuleku üks eesmärke leida probleemidele lahendus ja arutleda, kuidas edasi elada. «Ettevõtjad võivad siin suhelda tunduvalt vabamalt kui kontoris või ametlikul kohtumisel,» räägib Niinemäe. «Vanad sõbrad saavad kokku, siin luuakse uued ärikontaktid.»

EVEA volikogu presidendi Riivo Sinijärve arvates on ühised koosviibimised tore traditsioon. «Selline koosolemine, endasugustega suhtlemine annab teadmise, et sa pole üksi ja teed õigesti, sest on ka teisi, kes teevad samamoodi,» lausub Sinijärv. «Üksi ei jaksa väikeettevõtja probleeme lahendada.» Ta lisab tähendusrikkalt, et peaminister Mart Laar saatis EVEA liikmetele tervituse.

Praegu on EVEAs ligi 400 ettevõtet, kuid Sinejärve sõnul võiks liikmeid olla kaks korda rohkem. «Vahepeal oli meie organisatsioon fookuse kaotanud ja mõned firmad lahkusid,» räägib ta. «Nüüd kasvab organisatsioon jälle.»

Esimest korda EVEA kokkutulekul olnud ASi Värska Vesi müügijuht Urmas Jõgeva jäi üritusega rahule. «Me saime siin uusi tutvusi sõlmida, mis on äri ajamiseks kasulik,» nendib ta. «Rohkem on aga sellised kokkutulekud lõõgastumiseks mõeldud.»

Hetkel kuum