ÄP fototoimetus • 16. august 1999 kell 22:00

Taanis väheneb õllejoomine

Legendi kohaselt joovad kõik taanlased, alates ehitustöölisest ja lõpetades autojuhiga, õlut nii palju, kui sisse läheb. Paraku ei pea see praegusel ajal enam paika ning järjest enam tööandjaid on keelanud oma personalil töö ajal õllejoomise. Tõde on see, et aastail 1994--1998 on taanlaste õllejoomine vähenenud 12% ja tänavusel kuumal suvel juba 20%, mille tagajärjel võivad nad peagi pudeneda välja maailma kümne suurema õllejoojarahva seast. Igatahes Taani Õlleliidu andmetel on taanlased langenud kaheksandale kohale.

Säherdune areng ei ole jäänud aktsiaturule märkamata ja Carlsbergi aktsia kukub. Pärast eelmise aasta juuni kõrgseisu on Carlsbergi börsiväärtus vähenenud 32,8 miljardilt Taani kroonilt 17,9 miljardile kroonile ehk 45%. Ainuüksi selle aasta 1. juunist peale on Carlsbergi aktsia kukkunud 15%.

Et langusarengut peatada, tõi Carlsberg eelmisel nädalal turule õlle plastpudelis, et luua alternatiivi raskele pudeliõllele. Plekkpurgi kasutamine on Taanis teatavasti keskkonnakaalutlustel keelatud.

«Rootsi PLMi toodetud plastpudel muudab õlle kojukandmise kergemaks. Loodame, et see aitab õlle taas lõunakõrvaseks joogiks muuta, kust vein seda tõrjuma on hakanud,» ütles Carlsbergi müügijuht Mogens Jønck.

Autor: ÄP

Hetkel kuum