Tiit Elner • 22. august 1999 kell 22:00

Rubeni vara ei kata hagi suurust

ERA Panga pankrotihaldurid nõuavad endiselt Tallinna Sadama nõukogu esimehelt Tarmo Rubenilt tagasi laenu koos intresside ja viivistega kogusummas 5 163 437 krooni 50 senti, mille panga omanik Andres Bergmann möödunud aasta 28. augusti üldkoosoleku otsusega kustutas. Endise majandusministeeriumi asekantsleri Rubeni arestitud vara koosneb umbes 2,5 miljoni kroonise turuväärtusega majast Kakumäel koos sisustusega ja väärtpabereist, mille väärtus 1. juuli seisuga oli umbes 106 000 krooni.

Tartu linnakohtu kohtunik Peet Teedearu ütles, et kohtu määrusega arestiti Tarmo Rubenile kuuluv vallasvara Tallinnas Ahvena tee 2a, väärtpaberikonto Hansapangas ja teised talle kuuluvad keskdepositooriumis registreeritud väärtpaberikontod. 1. juulil kuulus Rubenile eraisikuna Hansapanga, Optiva Panga ja Leks Kindlustuse aktsiaid, nende turuväärtus on praeguse seisuga ligi 106 000 krooni. Varasemail aastail on Tarmo Rubeni valduskontol olnud aktsiate väärtus ületanud poolt miljonit krooni.

Kinnisvarabüroo Uus Maa maakler Siim Mesila hindas välisel vaatlusel Rubeni maja turuväärtuseks umbes 2,5 miljonit krooni. Maja suuruseks hindas ta umbes 350 ruutmeetrit, lisaks abihoone kahe auto garaazhiga. Kuna kohus arestis hooned vallasvarana, ei saa müüa umbes 1500 ruutmeetrist krunti.

«Piirkond on väga hea, randa alla poole kilomeetri, viisakas ümbrus. Maja väärtus võib olla ka suurem, kui see on seest väga luksuslik. Samas kuluks sellisele majale ära paremast materjalist katus kui nähtavasti 90ndate alguses pandud kärgruberoid,» hindas kinnisvaramaakler.

Juhul kui maja on ehitatud abielu kestel ega ole registreeritud Tarmo Rubeni lahusvarana, kuulub pool sellest Tarmo Rubeni abikaasale.

Kohtunik Teedearu sõnul ei toimu asjas eelistung kindlasti enne septembrit.

Tarmo Ruben ise on kinnitanud, et ta ei tunnista nõuet ega kavatse pangale kustutatud laenu tagasi maksta. Laenu kustutamine oli väidetavalt käsitletav tasuna Rubeni töö eest pangale kuuluva kindlustusseltsi Polaris Vara juhatuse esimehena.

«Tarmo Ruben ei räägi ühegi ajakirjanikuga,» teatas neljapäeval naisehääl tema telefonis. Küsimusele, kas telefonil on tema abikaasa, vastas naine, et seda ta ei kommenteeri.

Hetkel kuum