ÄP fototoimetus • 23. august 1999 kell 22:00

Merita ostis Poola panga

Selle ostuga tugevdab MeritaNordbanken oma positsiooni Läänemere piirkonnas. Bank Komunalny kujuneb edaspidi baasiks kogu Põhjala panga Poola-tegevusele.

«Kõigepealt ostame 36,1% aktsiatest ja seejärel suurendame oma aktsiapaki 49,9 protsendini,» selgitas MeritaNordbankeni tegevust Poolas juhtiv Johan Kastengren. Ost peaks lõpule viidama sügiseks, kui Poola ametivõimud on andnud lõpliku vastuse.

Bank Komunalny asub 1,5 elanikuga Gdynias. Edaspidi tahab MeritaNordbanken avada kontori ka Varssavis ja teistes suuremates Poola linnades.

Bank Komunalny on suhteliselt väike piirkondlik Põhja-Poola pank, millel on seitse kontorit ja hea maine. Pank on noteeritud Varssavi börsil ja selle turuväärtuseks on 197 mln Eesti krooni. Selle suuremateks omanikeks on kuus Poolas maakonda. MeritaNordbanken ostab umbes 180 mln krooniga ära Bank Komunalny 2 miljonit emiteeritavat aktsiat. Aktsia hinnaks on 17,50 zlotti, mis ületab turukursi umbes 20 protsendiga. Ülejäänud 13,9% aktsiatest ostab MeritaNordbanken kokku turult umbes 134 miljoni Eesti krooni eest.

«Bank Komunalnyl on hea maine ja see ajab ettevaatlikku laenupoliitikat ning on hea tulususega. Me tahame panka tuua Poolas äri ajavad Põhjala kliendid ja ühtlasi parandada Poola klientide teenindamist,» ütles MeritaNordbankeni Baltimaade ja Poola piirkonna juht Thomas Neckmar.

Poola turg on väga suure potentsiaaliga ja moodustab meie Põhjala-Balti koduturu strateegilise osa, selgitas MeritaNordbankeni president Hans Dalborg.

Poola valitsus on huvitatud välisinvestorite tulekust sellepärast, et tahab tugevdada oma kohalikke panku enne Euroopa Liitu astumist.

Bank Komunalny 1998. a kasum oli 50 mln Eesti krooni ja käive 1,49 mld krooni. Pangal on 35 000 klienti.

Teistest Põhjala pankadest on Swedbanki käes 5% Bank Handlowy aktsiatest, Rootsi Handelsbankenil on esindus Varssavis.

Autor: ÄP

Hetkel kuum