29. august 1999 kell 22:00

Piiriblokaad ebaseaduslik

Avaliku koosoleku seaduse kohaselt ei tohi piiripunktide territooriumil ega lähemal kui 300 meetrit piirist korraldada mingeid avalikke koosolekuid ega pikette.

Valitsuses kinnitatud piirirezhiimi eeskiri keelab lähemal kui viis kilomeetrit riigipiirist kõigi ürituste korraldamise, mis võivad häirida normaalset tegevust piiril.

«Rahulik pikett tee ääres ei tohiks normaalset tegevust piiril häirida,» ütles piirivalveameti staabiülem kolonel Aare Evisalu reedel. «Kui aga piiri lähedal takistatakse liiklust ja seetõttu tekivad näiteks järjekorrad, võib seda mõista piiritegevuse häirimisena.»

Põllumajandusministri, mõõdukas Ivari Padari sõnul on maaelu kriisitoimkonna eesmärgiks külvata segadust ja tekitada teadlikult lõhet linnainimeste ja maainimeste vahel.

«Selliste aktsioonide korraldamine ei anna midagi,» ütles Padar. «Kui Urmas Lahe tegevus on seadustega kooskõlas, andku minna,» lisas ta.

Maaelu kriisikomisjon hakkab järgmisel nädalal arutama ühe protestiaktsioonina Eesti piiripunktide blokeerimist, et sundida nõnda valitsust arutama maaelu kriisist väljatoomist.

Kriisitoimkonna juhi, keskerakondlase Urmas Lahe sõnul ei soovi valitsuskoalitsioon demokraatlikul viisil põllumajanduse probleemidega tegeleda.

Laht ütles, et põllumehed kaaluvad tõsiselt piiripunktide blokeerimist.

«See on veidi äärmuslik, kuid meil ei ole enam muud üle jäänud,» on Laht varem öelnud.

Autor: BNS

Hetkel kuum