31. august 1999 kell 22:00

Eestimaine Tempsi plaat katab fassaadi ja sokli

Tempsi fassaadi- ja sokliplaadid on loodusliku kiviga kaetud tsement-laastplaadid. Plaadid sobivad nii uusehituste kui ka renoveeritavate hoonete fassaadide ja eriti soklite (keldrikorrused) katmiseks. Fassaadiplaadid on ilmastiku- ja külmakindlad, samuti putuka- ja seenekindlad.

Tempsi fassaadiplaadid jagunevad kahte rühma. Peenemas fraktsioonis, 1--2mm kivikattega plaat sobib hästi fassaadikatteks ja jämedama fraktsiooniga, 2--4mm kivikattega plaat soklikatteks.

Tempsi plaadid sisaldavad 40--70% tsementi ja 20--40% orgaanilisi täiteaineid ning on valmistatud looduslikest materjalidest, mis ei sisalda tervisele kahjulikke aineid. Tootja annab materjalile kümneaastase garantii. Plaatide pinnakihi süttimistundlikkuse klass on V1, tulelevikuklass 1.

Eri värvi kattekivide abil on võimalik valida kaheksas toonis fassaadiplaatide vahel.

Tempsi plaate saab lõigata ehitusplatsil kõvasulamhambaga varustatud ketassaega. Plaat kinnitatakse seina puit- või metallkarkassile nii, et seina ja plaadi vahele jääks vertikaalne tuulutusvahe.

Kinnitamiseks kasutatakse kas spetsiaalseid naelu või kruvisid. Suurte plaadipindade kaalu tõttu tuleb fassaadide katmisel kindlasti kruvisid kasutada.

Plaatide liitekohad on võimalik lahendada kolmel viisil: plaatide vahele võib jätta kuni 6mm vuugi, kasutada vuugi täitmiseks eriliistu või paigaldada plaadid üksteise vastu, jättes vuugivaheks kuni 3 mm ja täita see hermeetikuga. Kui seejärel hermeetik katta kivipuruga, jäävad plaatide vahed märkamatuks.

Alates kevadest konkureerib Tempsi plaat odavama hinna poolest analoogse seni turul olnud S. P. plaadiga.

Hetkel kuum