Tõnis Oja • 31. august 1999 kell 22:00

Talibor kõikide aegade madalaim

Dollari kurss langes eile taas nii Jaapani jeeni kui ka euro suhtes. Saareriigi valuuta suhtes kukkus dollar allapoole psühholoogiliselt olulist 110 jeeni taset 109,36 jeenini, mis on USD madalaim kurss alates 12. jaanuarist. Toona langes dollar koguni 108,22 jeenini, see oli siis viimase kolme aasta madalaim kurss. Euro suhtes nõrgenes Ühendriikide valuuta tasemeni 1,0586 EUR/USD, mis teeb dollari kursiks krooni suhtes 14,7805 krooni.

Investorid pöördusid Ühendriikidest ära üle mõlema ookeani, sest nii Jaapan kui ka Euroopa näitavad momendil paremaid tulemusi kui USA, kus võlakirja- ja aktsiaturg kukkus kolmandat päeva järjest.

Pankadevahelised laenuintressid langesid eile kõikide tähtaegade lõikudes uutele rekordmadalatele tasemetele. Intressid hakkavad lähenema juba tööstusriikide valuutade intressidele (kroonilaenude intress on vaid poolteist protsenti kõrgem kui dollari Libor).

Läti lati kurss jäi eile IMFi arveldusühiku (SDR) suhtes lubatud kõikumiskoridori alumisele piirile. Latt on seotud SDRiga kursiga 0,7997 kõikumiskoridoriga 1% kummaski suunas. Maaklerite sõnul piisas lati stabiisuse säilitamiseks esmaspäevasest keskpanga interventsioonist.

Hetkel kuum