Toomas Truuverk • 6. september 1999 kell 22:00

SKT pakub börsil jätkuvalt kõneainet

Aktsiate hinnad Tallinna börsil liikusid eile jätkuvalt reedel avaldatud SKT numbri ja sellest lähtuvate kommentaaride mõju all.

Valdavad emotsioonid on hetkel positiivsed ja see kajastus ka aktsiate hindades. Enamus liideraktsiaid liikus eile positiivsel pinnal, vaid Norma jäi päeva kokuvõttes 1,08 protsendiga miinusesse.

Kauplemine avanes eile börsil reedesest sulgemistasemest ca poolteist protsenti kõrgemal. Ülejäänud päeva hoidis ÄP indeks enam-vähem seda taset, sulgudes kauplemise lõppedes 322,72 punktil (päevaga +1,53%).

Peamine indeksi upitaja oli reedel mõnevõrra üllatuslikult 2,2% miinuses lõpetanud Telekomi aktsia. Eile tegi ta kaotatu tasa ja kerkis uuesti 90 kroonile. Telekomi aktsiaga tehtud 38 tehingut 2,09 miljoni kroonise käibe juures näitavad, et aktiivsed olid just väiksemad investorid (keskmine tehingumaht 55 000 kr). Londonis Telekomi aktsia hind eile olulist muutust ei teinud, püsides pool tundi enne börsi sulgemist 89 kr tasemel ehk krooni võrra madalamal kui sulgemishetkel Tallinna börsil.

Väikeinvestorite aktiivsus on mõistetav, sest loodetakse, et peamiselt välisinvestorite käitumisest sõltuv Telekomi aktsia saab SKT uudisest tubli toetust. Telekomi aktsia praegune 90-kroonine hinnatase muudab aktsia igatahes väga atraktiivseks.

SKT vaid 2,4protsendine langus näitab, et käesoleva aasta I ja II kvartali omavahelises võrdluses on majanduskasv ka sesoonsust arvestades olnud märgatav. See omakorda aga lubab III kvartali SKT muutuseks prognoosida julgelt positiivse numbri, mis loob positiivse õhkkonna liideraktsiate edasiseks arenguks ja kolme kuu perspektiivis (kui avaldatakse III kvartali majanduskasvu esialgne hinnang) on pragustel Telekomi aktsiasse investeerijatel kindlasti põhjust rahuloluks.

Hetkel kuum