Väinu Rozental • 22. september 1999 kell 22:00

Viru Ranna juht ostis firma vara

Laanemets kinnitas, et ostu finantseeris Hansapank. Hansapank on ühtlasi Viru Ranna suurim võlausaldaja, kes nõuab ettevõttelt 76,4 miljonit krooni. Viru Ranna 5liikmelises pankrotitoimkonnas esindavad kolm inimest Hansapanka.

«Toimkond pole teinud seadusevastast otsust,» kommenteeris pankrotitoimkonna esimees, Hansapanga saneerimisgrupi juht Teet Mõtte Viru Ranna ennetähtaegset müüki.

Tema sõnul on Viru Rand olnud piisavalt kaua pankrotis, et kõik huvilised oleksid endast jõudnud märku anda ning avaldada soovi ettevõttega tutvuda.

«Huvi on olnud äärmiselt kasin,» tõdes Mõtte. Tema andmeil on Viru Ranna varale laekunud vaid kaks pakkumust, millest Sesklo Kaubanduse oma oli hinna poolest parim.

Mõtte ei soostunud hinda avalikustama, täpsustades vaid, et see on umbes kolmandik võlanõuete 169 miljoni krooni suurusest kogumahust. Äripäeva andmeil oli müügihind 51 miljonit krooni.

Pankrotiprotsessidega kursis oleva inimese sõnul võib ettevõtte vara müük nädal enne enampakkumise tähtaega tuua kaasa asjatuid vaidlusi.

Viru Ranna vara enampakkumise tähtaeg on 30. september. Kaks päeva varem toimub võlanõuete kaitsmise koosolek.

Agu Laanemetsa kinnitusel jätkab Viru Rand kalatoodete tootmise suurendamist. Laanemetsa sõnul on äriregistrisse esitatud taotlus muuta Viru Ranna ostnud Sesklo Kaubanduse nimi ASiks Viru Kalatööstus.

Laanemets asus pankrotihaldurite kutsel Viru Randa juhtima mai keskel.

Enne seda juhtis Agu Laanemets ASi Norma Venemaal Vladimiri oblastis asuvat tütarettevõtet.

Hetkel kuum