Väinu Rozental • 6. oktoober 1999 kell 22:00

Hellenurm loobus Estikost

Kirsipuu sõnul sai ettevõtte nõukogu Kalju Hellenurmelt avalduse, milles ta palub end vabastada nõukogu liikme kohustustest 15. oktoobrist.

Hellenurm põhjendas avalduses tagasiastumist tervisliku seisundi halvenemisega ja sellega, et ta osalus Estikos on vähenenud. Hellenurm on viimaste nädalate jooksul müünud oma 11,14protsendise osaluse Estikos.

«Inimesel, kes on midagi üles ehitanud, on raske näha, kuidas see laguneb,» põhjendas Kirsipuu Hellenurme otsust. «Hellenurm pani rõhu kahjumit toovale kaubandusele ja kinnisvarale ja jättis Estiko suurima trumbi -- tööstuse -- kahjuks unarusse.»

«Targem annab järele,» kommenteeris Hellenurm tagasiastumispalvet, vihjates kevadel lahvatanud konfliktile Estiko suuraktsionäride vahel. «Igavesti sõdida ei saa.»

Enne Estiko aktsionäride üldkoosolekut tänavu aprillis lahvatasid vastuolud Estiko põhiaktsionäride Kalju Hellenurme ja Neinar Seli vahel. Seli väitis toona, et Hellenurm juhib Estikot nagu oma perefirmat. Seli süüdistused põhinesid faktidel, et Hellenurme elukaaslane töötas Estiko pearaamatupidajana, elukaaslase poeg Rait Abras ASi Emajõe Ärikeskus juhatajana ning et Hellenurme pojale Tarmo Hellenurmele müüdi soodsalt kaubandusfirma Hollender.

Hellenurm ütles, et ta ei kahetse Estikost loobumist. «Mina olen vaba ja Estiko uutel omanikel on võimalus ettevõtet omatahtsi edasi arendada,» lisas ta. Hellenurme kinnitusel müüs ta umbes 680 000 Estiko aktsiat ühele välisinvestorile, kelle nime ta ei soovi avalikustada. «Müüsin börsi hinna lähedase hinnaga,» täpsustas ta.

Kui võtta aluseks Estiko aktsia viimaste nädalate keskmine müügihind 4.45, teenis Hellenurm aktsiate müügist veidi üle 3 miljoni krooni.

Hellenurm tunnistas, et müügist saadud raha kulus suuremalt jaolt kohustuste katteks. «Tegu ei olnud hapuks läinud kohustustega,» rõhutas Hellenurm. «Samuti polnud need seotud Estikoga.»

Hellenurme sõnul on ta alustanud väikest äritegevust Riias, kuhu üritab importida Lääne toidukaupu.

Hetkel kuum