Tiit Elner • 17. oktoober 1999 kell 22:00

Aiakauplus tassiti kaubast tühjaks

Rohkem kui kümme kauplusele kaupa tarninud ettevõtet on pöördunud majanduspolitseisse, et selgitada välja võlgu antud kauba saatus.

ASi Aed ja Kodu aktsiad vahetasid suvel omanikku. Majanduspolitsei uurija Jaan Riima sõnul sooviks ta vestelda värskelt kaupluse tegevjuhiks pandud Mart Kukega. «Kedagi ei ole veel kahtlustatavaks tunnistatud, esialgu sooviksin vestelda Kuke ja aktsiaseltsi juhataja Jan Kittusega,» ütles uurija.

Jaan Riima ütles, et enne kaupluse sulgemist võis seal olla paari miljoni krooni eest kaupa, täpne kahju nõuab veel kokkuarvestamist.

Peugeot' firma aiatööriistu tarninud ASi Arhekom juhataja Henry Küla ütles, et ta pöördus majanduspolitseisse kauplust haldava firma juhtide leidmiseks. «Minul on sealt ainult 15 000 krooni saada, aga politseis kohtusin mehega, kellel oli saja tuhande krooni eest kaupa,» lausus Küla.

Äriregistri andmetel on ASi Aed ja Kodu juhataja alates juunist Jan Kittus. Samast ajast on nõukogu liikmed 19-20aastased Lõuna-Eesti noormehed. ASi Aed ja Kodu käive oli eelmisel aastal 11,2 miljonit krooni, ettevõtte kasum nullilähedane.

ASi Mecro müügidivisjoni direktor Tauno Maasik ütles, et pärast aastatepikkust koostööd ASiga Aed ja Kodu paneb toimuv teda imestama. «Üsna uus pretsedent, et ka nii võib,» kommenteeris ta uste sulgemist. Mecrol jäi kauplusse mõnekümne tuhande krooni eest kaupa.

Kaupluse juhataja Heiki Tuga ütles reedel, et tema jaoks sulgusid poe uksed juba 8. oktoobri õhtul. «Siis saime korralduse tulla tööle 13. oktoobril, aga uksed olid kinni,» ütles Tuga.

Tema sõnul tulevad poe töötajad igal hommikul kohale, sest töölepinguid pole lõpetatud, tööraamatuid kätte antud ega töölt vabastamisest teatatud. Tuga väitel ei tea ta kauplusse jäänud kauba koguväärtust ja maksmata arvete summat.

Reedel lõi politsei majja pääsemiseks akna puruks ja alustas läbiotsimist.

Hetkel kuum