Silva Männik • 26. oktoober 1999 kell 22:00

Eesti Kindlustus valis ESSi

ASi ESS Grupp juhatuse liige Tarmo Keskküla rääkis eile, et ESSi ja Eesti Kindlustuse müügiagendid hakkavad koduvalve- ja kodukindlustuse teenuse pakkumisel soovitama kliendile teineteise teenuseid. «Sisuliselt on need ühe teenuse kaks osa, turvafirma viib riski miinimumini, jättes sissetungijale võimalikult vähe aega tegutsemiseks ning selts hüvitab siiski tekkinud kahjud,» rääkis ta.

Eesti Kindlustuse müügidirektor Eduard Saul täpsustas, et koostööleping ESSiga ei tähenda, et seltsi klient ei tohiks sõlmida koduvalve lepingut mõne teise turvafirmaga, kuid selts eelistab kindlustamisel siiski viimase teenuseid.

«Kliendi jaoks muutub see, et lepingu raames lähevad meie agendid kliendi juurde ja pakuvad võimalust turvata oma vara ESSi teenusega ning ESS pakub omakorda lisaks valveteenusele ka meie kindlustuskaitset,» lausus Saul. «Inimene saab sama ajakuluga kätte mitu teenust.»

Sauli sõnul hakatakse tulevikus klientidele tegema teatavaid ettekirjutusi, millist turvafirmat Eesti Kindlustus kindlustuslepingu sõlmimisel näha tahab.

ASi Tammiskilp juhatuse esimees Villu Õun ütles, et Eesti Kindlustusel on nendega paar aastat tagasi sõlmitud koostööleping, mille alusel peaks selts klientidele samaväärselt ESSiga ka nende teenuseid soovitama. «Vastasel juhul rikuvad nad meiega sõlmitud lepingut ning sellisel juhul avaldame kindlasti protesti,» lausus ta. «Tahan näha, et nad soovitavad Tammiskilbi teenuseid sama edukalt.»

Eduard Sauli sõnul ei tulene ESSi eelistus mitte koostöölepingust, vaid ESSi läbipaistvast teenindustasemest. «Seni oleme tavaliselt nõudnud, et kliendil oleks lihtsalt leping turvafirmaga, kuid see ei tähenda midagi, kui turvafirmal puuduvad elementaarsed standardid.»

Sauli sõnul Eesti Kindlustusel sellist lepingut ühegi teise turvafirmaga sõlmitud ei ole ning teiste ettevõtete teenuste iseloomu ja kvaliteedi ülevaate puudumise tõttu pole võimalik öelda, kas seda koostööd laiendatakse ka teistele firmadele.

Saul ei välistanud, et tulevikus hakatakse ESSi ning teiste aktsepteeritava teenuse kvaliteediga firmade valimisel kliendile hinnasoodustusi pakkuma. «Täna me seda veel ei tee, sest meil puudub selleks pädevus,» lausus ta.

Hetkel kuum