31. oktoober 1999 kell 22:00

Kohtla-Järve Soojuse endised juhid raiskasid firma raha

«Seal olid mitmed kulutused, mille seos ettevõtlusega on segane ja mida juhatuse liikmed ei suutnud selgitada. Nad said ka ise asjast aru, sest tegid nõukogule ise ettepaneku, et tagastavad need summad,» ütles ASi Kohtla-Järve Soojus nõukogu esimees Sandor Liive reedel. Liive on ka ettevõtte põhiomaniku Eesti Energia finantsdirektor.

Liive ütles, et firma krediitkaarte olid ebaotstarbekalt kasutanud kõik kolm ametist lahti lastud juhatuse liiget: Alo Streimann, Toomas Koovit ja Priit Rohumaa.

Liive ei soovinud täpsustada, kui suurtest summadest jutt käib. «Võib öelda, et see on sadades tuhandetes, mitte miljonites, « lausus ta.

Kohtla-Järve Soojuse nõukogu liige Mati Jostov on varem öelnud, et firmale tekitatud kahju suurusjärk on pool miljonit krooni.

Liive sõnul ei kavatse AS Kohtla-Järve Soojus politseile taotlust kriminaalasja algatamiseks teha.

Alo Streimann ei näinud enda ega ülejäänud juhatuse töös märkimisväärseid möödalaskmisi. Ta eitas, et on firma krediitkaardiga tasunud ettevõttega mitte seotud kulutuste eest.

Täpsustavale küsimusele vastates tunnistas Streimann, et on ettevõtte krediitkaarti enda koolitamiseks siiski kasutanud. «Minu leping minu koolitust ei sätestanud ja tasusin selle eest tõepoolest krediitkaardiga. Ma ei näe, et see oleks mingisugune suur küsimus,» teatas ta.

Streimann ei soostunud nimetama summat, mis ta ettevõttele tagastada on lubanud.

Ettevõtte nõukogu vabastas senised juhatuse liikmed ametist neljapäeval, põhjendades seda heade raamatupidamistavade eiramisega juhatuse poolt.

Uueks juhatuse esimeheks sai kunagine Viru hotelli direktor ja ASi Estravel juhatuse esimehena töötanud Toomas Niinemäe.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum