Viktoria Korpan • 1 november 1999

Väiksed arvutifirmad edukamad

Esimese koha saavutas suuri arvutivõrke ehitav ja seadmeid müüv AS Santa Monica Software Eesti, kes kannab praegu nime AS Cygate Eesti. Ettevõte paistis silma suure käibe- ja kasumikasvuga, mida on mõjutanud suurtellimus Läti riigivõrgu ehitamiseks.

Cygate'i juht Vaho Klaamann ennustab, et suured riikidevahelised võrgud vajavad lähiaastatel palju investeeringuid ja nende ehitajatel läheb hästi.

TOPi teise koha saanud Lõuna-Eesti suurim arvutitootja AS Ordi on edetabeli edukaim arvutitootja. Ordi juhataja Sulev Sisask nimetas edu põhjuseks kokkupandavat odavat arvutit, millel kvaliteediprobleeme pole. Ordis on ainult kolm juhti, mis hoiab kokku juhtimiskulusid ja arvuti hinna madalal.

Kuigi Baltimaade suurim IT-firma MicroLink on Äripäeva TOPis vaid 14. kohal, saavutas kolmanda koha 80protsendilise MicroLinki osalusega AS Kungla Dialoog C.P., kes müüb Compaqi arvuteid. Kungla Dialoogi edu üheks põhjuseks oli suurtellimus Hansapangalt, kes vahetas endised Hoiupanga arvutid uute Compaqi arvutite vastu.

Kungla Dialoog on üks väheseid arvutifirmasid, kellel ei ole seni internetis oma kodulehekülge.

Vaatamata suurtele käibe- ja kasuminumbritele ei jõudnud Microlink tabeli tippu väikese rentaabluse tõttu, mis oli mullu 0,6 protsenti. Eelmise TOPi võitja AS Data Telecom oli tänavu 41. kohal.

Äripäev avaldab arvutifirmade TOP 50 erilehes, mis ilmub 3. novembril.

Hetkel kuum