Kaido Einama • 9. november 1999 kell 22:00

Kuhu rajada oma internetikodu?

Büroo ehitamisel on tavaliselt oluline selle asukoht. Ka internetilehekülg vajab asukohta infokiirteede läheduses, et klient sellele mugavamalt ligi pääseks.

Firma kodulehekülje paigutamiseks on kolm võimalust. Kõige lihtsam on kasutada ära teenusepakkuja juurest saadav firmanimeline kataloog serveris, kuid klient ei pruugi aadressi otsides teada, millise teenusepakkuja serveris firma koduleht asub. Teise variandina võetakse kasutusele ja registreeritakse Eesti ettevõtte internetiaadress kujul www.firma.ee. Sellisel aadressil asuv koduleht võib paikneda kas ettevõtte enda lokaalvõrgus asuvas serveris või üüritakse nn virtuaalserver teenusepakkuja juures. Sellist teenust nimetatakse võrgumaailmas web hosting'uks ehk veebilehe hooldusteenuseks.

Data Telecomi juhatuse esimees Neeme Takis soovitab juba kodulehele serveri otsimise ajal mõelda sellele, et nn veebilehe hoidmise teenuse kõrval kasvab maailmas mitu korda kiiremini nn application hosting ehk elektronäri programmide hooldusteenus. «Meie ennustame oma teenustest veebile kasvu 100% ja application hosting'ule 200--300% järgmiseks aastaks,» prognoosib Takis.

Koduleheküljele nime registreerimiseks tuleb varuda pisut aega. «Meie registreerisime oma internetiaadressi www.wristours.ee elektronposti teel, see võttis aega mõne nädala,» räägib reisifirma Wris Tours turundusdirektor Andres Pihor. Tema peab vajalikuks firma nime sisaldav internetiaadress registreerida juba varakult. «See aadress on püsiv ja registreerimine pole nii kallis, et seda edasi lükata.»

Wris Toursi lehekülje leiab päevas üles ca 150 külastajat.

Vt. ka Mõned virtuaalse koduleheserveri teenuse pakkujad Eestis

Hetkel kuum