9. november 1999 kell 22:00

Sarnet: ministeeriumid võivad liituda 2002. a

Sarnet ütles eile, et otsusele ministeeriumide ühendamise kohta peaks eelnema ministeeriumide üleviimine tulemusjuhtimise süsteemile.

Selleks tuleb senised mitmeastmelise juhtimissüsteemiga ministeeriumide allüksused Sarneti sõnul ümber korraldada sõltumatuteks ametiteks ja agentuurideks. Ministrit jääks nende kontrollimisel ja poliitiliste valikute tegemisel toetama ministri kantselei.

Enne otsuse langetamist tuleb Sarneti sõnul süsteemselt üle vaadata ministeeriumide sõltumatute allüksuste funktsioonid ja nende võimalik üleviimine ühe ministeeriumi alluvusest teise alluvusse.

Alles pärast seda etappi saab teha otsuse, kas ministeeriumid ühendada või mitte, lausus Sarnet.

Kahe ministeeriumi ühendamine on fikseeritud valitseva kolmikliidu koalitsioonileppes. Ministeeriumide liitmist pooldab teede- ja sideminister Toivo Jürgenson, majandusminister Mihkel Pärnoja on skeptiline liitmise otstarbekuse suhtes.

«Minu isiklik ja esialgne arvamus on, et mingit olulist võitu ministeeriumide ühendamisest ei paista,» ütles Mõõdukate erakonda kuuluv majandusminister eelmisel nädalal Eesti Päevalehele.

Ametlikult kinnitamata andmeil oleks kokkuhoid ulatunud üle 10 miljoni krooni.

Kahe ministeeriumi ühendamise idee pakkusid välja eelmise valitsuse majandusminister Jaak Leimann ning teede- ja sideminister Raivo Vare, kelle hinnangul peaks see aitama kokku hoida kolmandiku kahe ministeeriumi halduskuludest ehk 13 miljonit krooni aastas.

Autor: BNS

Hetkel kuum