Sirje Niitra • 10 november 1999

Saku aktsia tõusu ootel

Eile avaldatud andmeil kasvas Saku õlle müügimaht eelmise aasta esimese üheksa kuuga võrreldes 32%, ulatudes 37,1 mln liitrini. Kogu Eesti õlleturg kasvas samal ajavahemikul 27%.

«Numbrid on natuke paremad, kui oodata oskasime,» kommenteeris kolme kvartali tulemusi Saku Õlletehase juhatuse esimees Cardo Remmel. Õlletoodangu kasvu taga on tehasejuhi sõnul nii üldine õlletarbimise suurenemine kui kangete alkoholide lahjematega asendumise maailmatrend.

Kuna õlleturul on kindel positsioon juba saavutatud ja siin erilist arenguruumi enam ei ole, keskendub Saku Õlletehas Remmeli sõnul edaspidi karastusjookide tootmise arendamisele. Sõlmimisel on lepingud Pepsi Cola jookide müügiks Eestis. «Meil oli valida, kas tulla välja oma koolaga või leppida kokku mõne tuntud tegijaga. Viimane variant võimaldab paremini konkurentsis püsida,» selgitas õlletehase juht.

Jaanuarist saab Eesti suurim õlletootja endale ainuõiguse Papsi Cola kaubamärgi turustamiseks Eestis. Esialgu hakkab jook tulema Poolast, kui aga müük hästi läheb, kolib ka tootmine Sakku üle. Remmel ütles, et eesmärgiks on seatud Eestis juba kanda kinnitanud Coca Cola järel tugev teine olla. Ta avaldas lootust, et ettevõte suudab sel alal turule pinget lisada.

Remmeli hinnangul oli karastusjookidega alustamine Saku Õlletehase arengu seisukohalt oluline otsus ja edaspidi on plaanis veel uusi tooteid juurutada. Praegu on Saku käes 18% Eesti mineraalveeturust. Kogu toodangust moodustab vesi 8%.

Suprema analüütik Veikko Maripuu ütles, et kuigi Sakult oodati ka III kvartalis head tulemust, ületas saavutatu prognoosid ja pole kahtlust, et ettevõte ületab kasumiprognoosi. Suprema tõstis Saku õlletehasele tehtud kasumiprognoosi suvel 61 mln kroonile varasemalt 54 mln kroonilt. Selle järgi prognoosib Suprema aktsia hinnatasemeks 57 krooni praeguse 46,5 krooni asemel.

«Kui Eesti turg oleks normaalne, võiks ettevõtte aktsia hind teha läbi hinnahüppe,» lisas Maripuu. Analüütikud on Saku aktsiale andnud juba varem ostusoovitused nii lühi- kui pikaajalises perspektiivis.

Hetkel kuum