Toomas Truuverk • 16. november 1999 kell 22:00

Aktsiahindade tõus börsil vaibus

Kauplemine Tallinna börsil vajus eile taas juba vanasse tuttavasse rütmi, kus aktsiate hinnad langevad tagasihoidliku kauplemisaktiivsuse juures vaikselt allapoole.

ÄP indeks lõpetas eile börsi sulgumisel 274,15 punktil ehk 0,33 esmaspäevasest sulgemistasemest madalamal. Börsisüsteemi päevakäive oli 6,89 mln kr.

Väike tagasilöök pärast paaripäevast aktsiahindade tõusu oli ootuspärane. See, et tõusuliikumine vaid paaripäevaseks ja mõneprotsendiseks jäi, näitab siiski aktiivsete investorite väikest hulka. Samas jättis investorite vähene aktiivsus ka eilse tagasilöögi ulatuse väikeseks. Maaklerite sõnul on kaua igatsetud välisinvestoreid Tallinna börsil endiselt väga vähe näha.

Uut impulssi Tallinna börsile oodatakse neljapäevasest Telekomi 9 kuu majandustulemuste avaldamisest. Telekom on kavartalite lõikes näidanud samas väga stabiilseid tulemusi, mistõttu on nii nagu pankade puhulgi siit raske midagi väga üllatavat oodata.

Samas annab turuliidri majandusaruannete avaldamine investoritele teatud kindlustunnet, eriti arvestades, et Telekomi põhiinvestorid on välismaalt, kes asuvad Eesti igapäevakeskkonnast kaugemal. Lisaks annab majandustulemuste avaldamine põhjust Telekomist rääkida ja tõenäoliselt positiivses valguses, mis omakorda tõstab aktsia investorite suurema tähelepanu alla.

Eile Telekomi aktsia hind Tallinna börsil 1,82 mln kroonise päevakäibe juures ei muutunud. Londonis jätkas aktsia tõususuunal, kerkides 0,17, 14,625 USDni ehk 73,8 kroonile.

Ettevõtete majandustulemustest olulisemaks aktsiaturgu mõjutavaks teguriks kujuneb kahtlemata makromajandusnäitajate areng. Eeskätt oodatakse nii siseriiklikult kui välismaal 6. detsembril avaldatavat III kvartali esialgset SKT kasvu numbrit. Analüütikute praeguste arvamuste kohaselt näitas Eesti majandus III kvartalis tõusumärke.

Hetkel kuum