18 november 1999

Tartu koostas 2000. aastaks nullkasvuga eelarve

Sarnaselt eelmise aastaga on Tartu jooksvate kulude ja kapitalieelarve lahus ning põhieelarve koosneb kassaeelarvest ja omatuludest, ütles Tartu abilinnapea Margus Hanson.

Võrreldes tänavuse 372 miljoni krooniga on projekti kohaselt linna põhieelarve tulud 396,9 mln krooni, millest suurima osa 286,7 miljoniga moodustab üksikisiku tulumaks.

Kapitalieelarve kogumaht on tänavuse 88 miljoniga võrreldes projekti järgi 78 mln krooni.

Hansoni sõnul on peamine erinevus võrreldes 1999. aastaga riigi eraldiste puudumine kapitalieelarve projektis.

«Tänavu olid kapitalieelarvesse näiteks arvestatud riigi eraldised Hugo Treffneri Gümnaasiumile ning tervise- ja veekeskusele,» märkis ta.

Kapitalieelarve koostamisel arvestati abilinnapea sõnul ka asjaoluga, et müüdav mittevajalik linnavara hakkab otsa saama.

Tänavu müüs Tartu vara 21 mln ja aktsiaid 33 mln krooni eest.

Aktsiate müügi osas arvestab linn ASi Liikor erastamist, välja on jäetud soojamajanduse võimalik erastamine.

«Kui jätta arvestamata mullu Treffneri gümnaasiumile ja tervisekeskusele eraldatud summad, on tuludepool tegelikult 20 mln krooni võrra kasvanud,» rääkis Hanson.

Hansoni sõnul on eelarve kulude poole proportsioonid võrreldes mullusega enam-vähem samaks jäänud. Rahaeraldised on suurenenud kultuurile, spordile, sotsiaalhooldusele ja linnamajandusele. Kultuuri- ja spordieraldiste tõus langeb Hansoni sõnul peamiselt kahe objekti -- tervisekeskuse ning mais valmiva linnamuuseumi -- ehitusele.

2000. aasta suurimad projektid on linnamuuseumi ja tervisekeskuse kõrval Turu tänava korrastamine ning kruusateede asfalteerimine.

Autor: BNS

Hetkel kuum