Väinu Rozental • 21. november 1999 kell 22:00

Polaris-Elu lõpetab tegevuse

Võlausaldajad lisasid üldkoosoleku otsusesse klausli, et kui kindlustusportfelli üleandmine osutub võimatuks, tegutsetakse vastavalt kindlustusseadusele.

Koosolekul kinnitatud pankrotihalduri Maire Armi sõnul peab Polaris-Elu pankrotitoimkond Seesam Elukindlustusega läbirääkimisi kindlustusportfelli ülevõtmise tingimuste üle.

Polaris-Elu kolmeliikmelise pankrotitoimkonna nimetas kindlustusinspektsioon ametisse 16. novembril.

«Seda tehti kindlustusseaduse kohaselt kindlustusvõtjate huvide kaitsmise nimel,» selgitas Arm, miks toimkond valiti enne võlausaldajate üldkoosolekut.

Reedesel üldkoosolekul oli esindatud 13 võlausaldajat, kelle võlanõuded ulatusid kokku enam kui 4,5 miljoni kroonini. Suuremad võlausaldajad olid ERA Pank, Polaris-Elu andmebaasi haldaja OÜ Fartona ja maksuamet. Võlausaldajad ei andnud hääleõigust ASile Toplant Grupp, kelle võlanõue oli veidi rohkem kui miljon krooni.

Polaris-Elu müüs enne pankrotiprotsessi võlanõudeid ja kinnisvara, sealhulgas Andres Bergmanni villa Tartus Jaama tänaval vandeadvokaat Urmas Arumäega seotud Sartaste Halduse ASile.

Sartaste Haldus on vara edasi müünud Toplant Grupile, mille nõukogu liikmete seas on Bergmanni rallipartnerid Tõnu Soomer ja Hannes Hallik.

Polaris-Elul on bilansi järgi vara 47,2 miljonit krooni, millest 35,7 miljoni krooni ulatuses on nõuded firmade vastu seoses varade võõrandamisega. Maire Arm hindas kindlustusseltsi vara väärtuseks 4--5 miljonit krooni.

Polaris-Elul on bilansi järgi kohustusi 39,9 miljonit krooni, millest 36 miljonit krooni moodustavad kohustused kindlustusvõtjate ees.

Hetkel kuum