Peep Sooman • 28. november 1999 kell 22:00

Äriregister andis välja vale registrikaardi

Novembri alguses väljastas Tallinna äriregistri registrisekretär Liina Loo OÜ Norax Holding registrikaardi, kuigi ettevõte oleks pidanud olema juba neli kuud registrist kustutatud. Norax Holding kuulus vaesunud ärimehele Märt Vooglaiule, kes enda kinnitusel pole esitanud avaldust likvideerimise peatamiseks.

Registrikaardi väljastamine annab likvideeritava firma juhtidele võimaluse likvideerimisele kuuluva ettevõttega tehinguid sooritada.

Tallinna linnakohtu esimees Helve Särgava ütles, et kui ettevõtte B-kaardi koopiat on võimalik kätte saada, pole järelikult ettevõtte sundlikvideerimine veel täielikult lõppenud. ?Kui pankrotti pole, ei tehta kaardile ka märget likvideerimise kohta,? lausus Särgava.

?Õnneks on see esimene näide, aga inimesed saaks seda halvasti ära kasutada,? rääkis Särgava. ?B-kaardi koopiaga saab laenu võtta ja lepinguid sõlmida, eks teine pool peab ise kontrollima, et firma pole sundlikvideeritavate ettevõtete nimekirjas.?

?Äriregistrites, eriti Tallinna äriregistris tehakse likvideerimise toiminguid mitmekuulise nihkega, millegi pärast juhtub seal selliseid kummalisi asju,? kommenteeris Norax Holdingu ajutine pankrotihaldur Kalev Mägi. ?Mina saatsin ühe kirjaga kahe analoogse ettevõtte registrist kustutamise taotluse, üks neist on kustutatud, Norax Holding aga mitte,? lisas ta.

Mägi sõnul on registris sarnaseid juhtumeid ka varem ette tulnud. ?Eelmise aasta alguses viisin ühe teise firma dokumendid äriregistrisse likvideerimiseks ning ettevõte likvideeriti alles aasta lõpus,? lausus pankrotihaldur.

OÜ Norax Holding tuli likvideerida Tallinna linnakohtu 18. veebruari määrusega. Kohtuotsus jõustus kaks nädalat hiljem ja ajutist pankrotihaldurit kohustati ettevõte likvideerima ja registrist kustutama 2. juuliks.

Hetkel kuum