Kristina Traks • 29 november 1999

Piimatootjate eestvõitleja võlgades

«Investeerisin üle,» ütles Toomas Paur. «Ostsin selle raha eest lehmi ja seadmeid.» Pauri kinnitusel maksab ta praegu juba võlga tagasi.

Seni on Põlva maakohtus kõik kolm eelistungit Pauri võlaasja arutamiseks ära jäänud, sest Paur pole kohtusse ilmunud, vabandades ennast haigusega.

Peale Maapanga võla on Paurile kuuluv OÜ Passe võlgu maksuametile koos viivistega ligi 600 000 krooni. Põlva maakonna maksuameti direktori Enn Urmanni sõnul pole Pauri firma selle aasta jooksul sentigi makse maksnud ja võlg on aina suurenenud.

«Hapu asi, sealt midagi kätte saada on keeruline,» ütles Urmann. «Alates eelmise aasta lõpust hoiab Paur meist kõrvale ja teda on väga raske kätte saada.» Urmanni sõnul kuulub Pauri ettevõte Põlva maakonna suuremate maksuvõlglaste hulka.

«Üritan luua toimivat majandusruumi ja kui see korda läheb, saan ka oma võlad tagasi maksta,» ütles Paur. Talle kuuluv OÜ Passe lõpetas piimatootmise kaks aastat tagasi, kui piima kokkuostuhind oli tipus. «Pere ei talunud enam ränka hommikust õhtuni talutööd,» põhjendas Paur. Pauril oli 115 lehma ja umbes 100 siga.

Pauri ainuke töökoht on Põlva Tootjate Liidus, mille esimees ta on. Palka pole ta aga viimasel ajal saanud, sest piimatootjatel ei jätku raha liidu liikmemaksude tasumiseks.

Põlva maakohus arutab Maapanga hagi OÜ Passe vastu 16. detsembril.

Hetkel kuum