Viktoria Korpan • 30 november 1999

XXL.EE vajab tugevat investorit

Arvutitootmise teisejärguliseks kuulutanud ja põhiliselt digitaalmeedia ja internetiväravaga tegeleva XXL.EE juhatuse esimees Arho Anttila ütles eile, et ettevõtte omakapitali ja aktsiakapitali suhte äriseadustiku nõutavale tasemele viimiseks korraldatakse veel üks aktsiaemissioon 2000. aastal. Emissiooni detailid on praegu konfidentsiaalsed, kuid selle maht peaks olema vähemalt 3,4 miljonit krooni, et omakapital moodustaks aktsiakapitalist vähemalt poole, nagu nõuab äriseadustik.

«Selleks, et saada online-äris populaarseks, tuleb teha palju investeeringuid, kümneid miljoneid kroone,» nentis Balti riikide suurima infotehnoloogiaettevõtte ASi MicroLink juhatuse esimees Allan Martinson. «Cresco äri on aga vähendada investeeringuid,» lausus Martinson. «XXLi tulevik seisneb mahamüümises suurele strateegilisele investorile, kes suudab teha piisavalt investeeringuid.» Martinsoni hinnangul võib see juhtuda järgmise aasta jooksul.

«Cresco jaoks on XXL.EE finantsinvesteering ja me oleme alati avatud läbirääkimisteks strateegiliste investoritega,» sõnas Balti Cresco Investeerimisgrupi nõukogu esimees Indrek Rahumaa.

XXL.EE 1998--1999. majandusaasta 12 kuu konsolideeritud kahjum oli 42,1 mln krooni ja omakapital -1,4 mln krooni. Äsja lõppenud aktsiaemissiooniga suurenes ettevõtte aktsiakapital seniselt 16 mln kroonilt 20 mln kroonile. Emissioonijärgne XXL.EE omakapital on 6,6 mln krooni. Enne aktsiaemissiooni kuulus 50 protsenti ettevõtte aktsiatest OÜ-le CC Computers, mille omanik on Balti Cresco Investeerimisgrupp.

Ettevõtte jooksev kahjum on Arho Anttila sõnul 250 000 krooni kuus. 1. juulist kuni 30. septembrini oli ettevõtte käive 5,9 mln krooni, konsolideerimata kahjum oli 1,9 mln.

Hetkel kuum