Kristi Malmberg • 8. detsember 1999 kell 22:00

Tallinn otsib ehitajale miljoneid

Eelmine linnavalitsus lubas ehituse ja projektijuhtimise firmale TSM sadamapiirkonna infrastruktuuri väljaehitamiseks 23,4 mln krooni.

Abilinnapea rahanduse alal Ivar Virkus ütles, et praegu on selle kohustuse täitmine peatatud, sest uuele linnavalitsusele pole päris selge kohustuse iseloom. Ta tunnistas, et kui on kohustus maksta, siis tuleb seda teha kasvõi faktooringuga, sest järgmise aasta linnaeelarves TSMile mõeldud raha sees ei ole.

TSMi juhatuse esimehe Einar Vettuse sõnutsi on töid teostatud ligi 10 mln krooni eest ja selle raha tahab firma linnalt tagasi saada. «Eks me siis mõtle, mis edasi teha,» kommenteeris ta võimalust, et linn keeldub raha maksmast.

Linnapea Jüri Mõis ütles eile, et peab TSMiga sõlmitud lepingut läbi aegade kõige kahjulikumaks lepinguks Tallinnas, kuna firma pole seni suutnud sadama piirkonna arendamisega hakkama saada.

Eile moodustas linnavalitsus komisjoni, kes vaatab üle neli aastat tagasi TSMiga sõlmitud lepingu. Komisjoni juhib abilinnapea Priit Vilba, kelle sõnul ei kavatse linnavalitsus koostööst TSMiga siiski loobuda. Ka leitakse Vilba sõnul TSMile lubatud raha, sest linna eelarves on infrastruktuuri kulutusteks ette nähtud eraldi rida. «Koostame firmaga maksegraafiku,» selgitas abilinnapea.

Vettuse sõnul on tal hea meel, et linn soovib sadamapiirkonna maad müüma hakata.

TSM võitis Tallinna sadama piirkonna arendamise konkursi neli aastat tagasi ja alustas tänavu augustis pärast aastaid kestnud juriidilisi vaidlusi maa omandisuhete üle lõpuks siiski ehitustöid.

Hetkel kuum