ÄP fototoimetus • 9. detsember 1999 • 1 min
Jaga lugu:

Küsimärkidega ELi tippkohtumine

Kindel on seni ainult see, et EL jätkab alates tulevast aastast laienemisläbirääkimisi senise kuue riigi asemel kaheteistkümnega, kelle hulgas on ka meie lõunanaabrid Läti ja Leedu. 13. kandidaatriigi staatus võidaks Helsingis anda ka Türgile.

Tippkohtumise eel seletas Euroopa Komisjoni esimees Romano Prodi, et EL on valmis esimeste uute liikmete vastuvõtmiseks alates 2004. a. «EL peab olema uute liikmete vastuvõtuks valmis 31. detsembril 2002. Selleks tuleb ELi sisereformide alane valitsustevaheline konverents lõpule viia järgmise aasta jooksul, mille järel kulub muudatuste ratifitseerimisele kaks aastat ja siis veel uute liikmete vastuvõtmise otsuse ratifitseerimisele aasta, mil ongi käes aasta 2004,» selgitas Prodi.

Paljudes küsimustes on Helsingis oodata tuliseid vaidlusi. Euroopa Komisjoni taotletava ühise kapitalimaksu kehtestamisele seisavad raudselt vastu britid, T?et?eenia sõja pärast Venemaale sanktsioonide kehtestamine on hell teema, kuid vähemalt soodustab see ühiste kiirreageerimisjõudude loomises.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt