15. detsember 1999
Jaga lugu:

Operatsioonitoa lamp nõupidamiste ruumis

Peale mõnusa õhtu veetmise võimalust on Kukus ümarlauaruum tõsisemaks vestluseks.

Kaminaruumi kõrval olev Ümar ruum ei jäta vähemalt lambivalgel kedagi ükskõikseks -- ruumi keskel paikneva ovaalse laua kohal ripub omapärane laevalgusti, mis viib paljudel mõtted haiglale. Valgusallikas õnnestus hankida läbirääkimiste tulemusel ühest operatsioonisaalist. Rõhutamaks ruumi tähendust ühiskondlikke probleeme lahkavate vestluste paigana tekkiski klubiomanikel idee tuua sisse valgusti, mis ei jäta varje. Lamp heidab valgust, mis ei haju, vaid on koondatud üheks vihuks, mida saab suunata, kasvõi kellelegi laua ääres istujaist.

Sellele ajaloolisele paigale uut sisekujundust looma asudes lähtusin seisukohast, et klubis peab säilima traditsionaalsus. Tegin klubis ka eelmise ümberehituse kümmekond aastat tagasi, seetõttu oli seekordne projekt loogiline jätk varemtehtule.

Õnnestunuks pean ümara nõupidamisteruumi kujundust, mille aktsent on valgustusel -- operatsioonisaali valgusti on originaalne ning ehtne. Idee tuli klubi omanike poolt, sellise valgusti hankimine oli omaette ettevõtmine.

Kuna ruumides peaaegu puudub loomulik valgus, sai valgustuse kontseptsioon sellele üles ehitatud. Valgusprojektiga püüdsin luua mitmesuguste valgustamisprintsiipide kogumi. Kogum koosneb karniisivalgustusest, mis annab hajusa, neutraalse valguse, ning rippvalgustusest, mis võimaldab valgust kontsentreerida.

Autor: Tiina- Maria Vint

Jaga lugu:
Hetkel kuum