ÄP fototoimetus • 21. detsember 1999 kell 22:00

Benetton -- Itaalia edukaim riskikapitalist

Itaalia ärimaailmas on 21, Investimenti õige omapärane firma, mis samaaegselt on nii ebatraditsiooniline kommertspank kui ka riskikapitalifond. Firma käive küünib 29 miljardi kroonini ja kasum oli mullu 360 miljonit ehk sama palju kui pere algne investeering.

21, Investimentist laenu saada ei ole ettevõtjatel lihtne. Selleks tuleb täita kaks tingimust. Esiteks peab laenutaotleja ja Alessandro Benttoni vahel tekkima usalduslik suhe ja teiseks peab äriidee olema võimalikult uudne.

«Me ei anna kliendile üksnes laenu, vaid jagame ka oskusteavet. Tavaliselt kestab meie investeering firmasse kaks kuni kolm aastat ja seni on kõigil meie panusega ettevõtetel hästi läinud,» seletab 21, Investimenti pressiesindaja Auro Palomba.

Praeguseks on 21, Investimenti investeerinud Itaalia, Suurbritannia, Prantsuse ja Itaalia kõige erinevamate valdkondade firmadesse. Tema klientideks on näiteks Hispaania Picking Pack, mis on tõusnud maailma juhtivaks kontoritarvete müüjaks, Itaalia prillifirmad Filos ja United Optical ning Prantsuse veinikorgitootja Sabaté.

Viimasel ajal on Alessandro Benetton suurendanud panust interneti- ja multimeediafirmadesse. 21, Investimentile kuulub 5% Prantsuse juhtivast internetifirmast Jet Multimedia, 50% Itaalia internetigraafikafirmast Giorgio Galli ja 13% televisioonifirmast Profit.

Alessandro Benettoni edu tõttu on tekkinud 21, Investimenti aktsiate ostmise vastu huvi isegi Deutsche Bankil. Alles mõni päev tagasi ostis Itaalia ekspeaministri ja tuntud telemagnaadi Silvio Berlusconi firma Fininvest 10% 21, Investimenti aktsiatest. Aktsiate ostmise algatus tuli Silvio tütrelt Marinalt, kes Fininvestis püüab aktiivselt suunata investeeringuid just interneti- ja uusmeediafirmadesse.

Et tugevdada oma positsiooni, ostis Benetton oktoobris 15% firma Livolsi & Partners aktsiatest, saades juurdepääsu riskikapitalifondile Convergenza, millel on varutud üle kolme miljardi krooni, et investeerida tuleval aastal tehnoloogia-, meedia- ja infotehnoloogiafirmadesse.

Autor: ÄP

Hetkel kuum