Väinu Rozental • 23. detsember 1999 kell 22:00

Teenuste eksport kasvab

Remmelga kinnitusel võiks Eesti edukalt pakkuda näiteks raamatupidamisteenuste allhanget Põhjamaade ettevõtetele ja pankadele.

Ettevõtlikud koolitajad korraldasid sel aastal Karita Koolituse kaubamärgi all Ukraina kaubanduse ja hotellide juhtivtöötajatele erialakoolitusi. «Ukraina on teenuste pakkumiseks sobiv paik,» sõnas ekspordiagentuuri direktor Lea Kroonmann. Tema sõnul pole koolitusteenuse osutamine kapitalimahukas ja see ettevõtmine on Ukrainas ka suhteliselt riskivaba.

Peaministri nõunik Linnar Viik ütles, et järgmisel aastal kasvab nii tarkvara kui ka elektrooniliste teenuste eksport. Tema prognoosi kohaselt võib infotehnoloogia ekspordikäive järgmisel aastal suureneda tänavuselt sajalt miljonilt kroonilt üle miljardi krooni. Tänavuse aasta suurima saavutusena infotehnoloogia oskusteabe ekspordil nimetas Viik elektroonikadisainifirma Artec Design Group spetsiaalprotsessorit ja projekteeritud arvutit.

Artec Design Groupi juhataja Kaido Kevvai nimetas tänavust aastat tõestamise aastaks. Kevvai sõnul loodab firma, et peale eduka koostöö USA partneriga oskavad neid edaspidi üles otsida ka teised potentsiaalsed koostööpartnerid.

Hetkel kuum