Ülo Toomsalu • 20. jaanuar 2000 kell 5:55

Naftamiljardär Siff asub Bekkeris rünnakule

Eesti üks esimesi miljardäre naftaärimees Endel Siff kavatseb asuda esmaspäeval Bekkeri sadama erakorralisel võlausaldajate koosolekul rünnakule, sest vaatamata kulutatud 40 miljonile kroonile ja kahele aastale pole ta ikka veel sadama omanikuks saanud, kirjutab Postimees.

Siff muutub Bekkeri teemat puudutades resoluutseks. 'Mingil hetkel võivad asjad minna nii, et praeguse pankrotihalduri suhtes tuleks algatada kriminaalasi võlausaldajate huvide kahjustamise pärast,' kinnitab ta. Sifi firmasid esindav advokaat Tarvo Lindma lisas, et tegelikult tegi võlausaldajate koosolek pankrotihalduri tagandamise taotluse juba aasta ja kümme päeva tagasi, ent kohus pole seni reageerinud. 'Aga see ei tähenda, et pankrotihalduriga seonduv esmaspäeval arutlusele ei tule,' ütles Lindma.

Siffi peetakse Eesti üheks kõige edukamaks naftaärimeheks, kelle firmadest ainuüksi Trans-Kullo teenis talle mullu 77 miljoni krooni eest dividende.

Siff ei varja, et esmaspäevane Bekkeri sadama võlausaldajate koosolek peaks olema tõsiseks sammuks praeguse pankrotihalduri Ly Müürsoo ametist vabastamisel.

Sifil on põhjust olla Ly Müürsoo peale nördinud. Eelmise pankrotihalduri Aivar Leismanni otsused läksid kokku Sifi plaanidega kindlustada oma positsiooni Bekkeri sadamas. Kuid pärast seda kui kohus Leismanni ebaobjektiivsuse pärast ametist maha võttis ning Müürsoo pankrotihalduriks kinnitas, on Siffi tabanud üks ebameeldivus teise järel.

Müürsoo on pankrotihaldurina kohtus vaidlustanud kõik olulisemad tehingud, tänu millele Siff lootis Bekkeri sadama täieõiguslikuks omanikuks saada. Pankrotihaldur peab seadusevastaseks pikaajalist lepingut, mille alusel Siffi firma Rasmusson Bekkeri sadamas üldse tegutseb, samuti on ta vaidlustanud tähtsa 4. kai ning mitme sadamahoone ostulepingu.

Hetkel kuum