Toomas Truuverk • 21. jaanuar 2000 kell 13:00

Juhtaktsiate hinnad tõusid nädala viimasel kauplemispäeval

Aktsiate hinnad Tallinna börsil liikusid täna, nädala viimasel kauplemispäeval erisuunaliselt. ÄP indeks lõpetas päeva rahuliku kauplemise järel 387,95 punktil ehk 0,2% neljapäevasest sulgemistasemest kõrgemal.

Kaks turu liideraktsiat Hansapank ja Telekom lõpetasid päeva vastavalt 1,75% ja 0,88%ga plussis. Hansapanga aktsia hinda toetasid tänases Äripäevas erinevate analüütikute poolt pakutud kuni 10 kroonine võimalik dividendimakse. Hansapanga analüütik Mart Tõevere kinnitas täna Äripäev Online?le, et võimalik dividendimakse võib olla maksimaalselt siiski vaid 5 kr. Nii või teisiti on suur dividend omanikele rõõmus uudis, esmalt raha näol ja seejärel atraktiivsemaks muutuvate tasuvussuhtarvude näol.

Telekomi ei kukkunud ka täna hommikul Londoni eileõhtusele sulgemistasemele. Hoopis Londonis hakkas aktsia hind pärast avanemist kerkima ja maksab praegu 113,85 kr ehk 1,15 kr Tallinna börsi sulgemistasemest vähem.

Küllalt positiivselt paistis täna silma lisanimekiri, kus vaid Reval Hotelligrupi aktsia päeva miinuses lõpetas. Suurima tõusu tegid Kalev (+24,3%, 8,7 kroonile) ja XXL.EE (+20,0%, 51,0 kroonile) aktsia. Käibed oli lisanimekirjas siiski tagasihoidlikud ja hinnamuutused ka sellest tingitult ülepaisutatud. Kalevi aktsiat toetas täna hommikune Eesti Päevalehe uudis ettevõtte mahamüümise ettevalmistamisest. XXL.EE hinnaliikumist määrab aga kauplemine Saksamaal, kus täna on hind liikunud 57?58 kroonil.

Hetkel kuum