Ülo Toomsalu • 2. veebruar 2000 kell 6:04

Ekspankur Bergmann jättis kohtusse tulemata

Ekspankur Andres Bergmanni katse tirida pankrotihaldur Urmas Tross kohtukulli ette luhtus, sest Bergmanni enda tool jäi eile Tallinna linnakohtus tühjaks, kirjutab Postimees.

ERA Panga nõukogu esimees Andres Bergmann esitas 20. jaanuaril kohtule taotluse algatada pankrotihaldur Trossi vastu kriminaalasi laimu levitamise eest ajakirjanduses. Kuna Bergmann märkis oma elukohaks põhjaläinud ERA Panga Tallinna kontori Estonia puiesteel, see maja oli aga lukus, jäi kordnikul kohtukutse Bergmannile üle andmata.

'Kohtu asi pole Bergmanni aadressbüroo kaudu taga otsida,' teatas kohtunik Eda Murak. Kohus jättis Bergmanni taotluse rahuldamata ja kandis tema makstud 1380kroonise kautsjoni riigi tuludesse.

Bergmann on viimasel ajal avalikkuse eest kadunud. Pankrotihaldurite Jaak Annuse ja Urmas Trossi sõnul suhtleb ta nüüd kõigi üllatuseks nendega üksnes kirjalikult ja ainult saksa keeles.

Kuigi Bergmannil on keelatud Eestis äri ajada ja siit lahkuda, taotles ta siiski Tartu linnakohtult luba Saksamaale sõita. Pankrotihaldurite kinnitusel eksitas Bergmann Eesti Panka, kui jättis teatamata, et ERA Panga üks aktsionär, äriühing Investmentberatungs, mille ärijuht ta ise oli, oli kahe aasta jooksul Saksa äriregistrist kustutatud. Ka oma väljasõidutaotluses Tartu linnakohtule ei rääkinud Bergmann pankrotihaldurite väitel täit tõtt Investmentberatungsi kohta.

'Kuigi Bergmann väitis, et peab selle äriühingu pärast Saksamaale minema, puudus tal vajadus selle firma pärast sinna sõita,' selgitas Tross. Kuna Tross ei hoidnud seda teavet ka ajakirjanduse eest vaka all, tegigi Bergmann katse Tross vastutusele võtta. 'Minu kohtusse tirimine oli Bergmannil küll kunstlik ja läbi kaalumata,' märkis Tross.

Postimees püüdis eile aru pärida ka Bergmannilt, ent see ei õnnestunud.

Hetkel kuum