Ülo Toomsalu • 2. veebruar 2000 kell 6:07

Lepp sekkub ETV juhtimisse

End ikka Eesti Televisiooni peadirektoriks pidav Toomas Lepp tahab ekraanilt koristada menusaated 'Reisile sinuga' ja 'Kuulus või kummaline', kirjutab Sõnumileht.

'Lõpetaksin 'Reisile sinuga' ja 'Kuulus või kummaline' saate tootmise lepingu hiljemalt järgmiseks telehooajaks,' teatas peadirektori kohalt vallandatud Toomas Lepp.

Lepp ei pea ETV populaarsemate saadete lõpetamist sugugi karuteeneks televaatajatele. 'Nende saadete litsents on lihtsalt liiga kallis,' põhjendas ta. 'Ühe 'Reisile sinuga' näitamise eest peab ETV maksma 750 dollarit (12 000 krooni - toim.) See on metsik.'

Niisiis tuleb aastas kahe saate litsentsi eest välja käia üle 1,3 miljoni krooni.

'Reisile sinuga' ja 'Kuulus või kummaline' kuuluvad ETV nelja populaarsema saate hulka, mida vaatab igal nädalala ligi 300 000 inimest.

'See on Lepa äsja tekkinud järjekordne puhang,' kommenteeris ringhäälingunõukogu poolt ETV peadirektori kohusetäitjaks määratud Tiina Kangro.

Lepa idee järgi peab ETV tulevikus rõhku panema hoopiski informatiivsetele ja harivatele saadetele. 'Annan korralduse teha kaitseteemalist saadet 'Valvel',' lubas Lepp. 'Ei ole võimalik, et ETV ekraanil ei ole kaitseteemalist saadet.'

'Reisile sinuga' ja 'Kuulsa või kummaline' tootja Highstar produtsent Kaupo Karelson tõdes, et nende saadate tootmise leping kestab selle aasta juunini. 'Homme kohtun ETV juhtidega, peame uue lepingu sõlmimise eelläbirääkimisi,' ütles Karelson.

Karelsoni sõnul on ühe saate eelarve umbes 50 000 krooni. Sellesse kuuluvad saatejuhtide tasud, ETV tehnika ja üürirent. 'Peale litsentsi ei lähe saadete tootmine telekanalile ühtegi krooni maksma,' selgitas produtsent.

Hetkel kuum