Vannitubades tuleb pindadele ja materjalidele pöörata alati suurt tähelepanu, sest niiskes ruumis ei püsi ükskõik mis. Seinad peavad olema tugevad, taluma niiskust ja korduvat pesu. Ruumi õhupuhtuse tagamiseks peavad nad ka hallitusele hästi vastu pidama. Tihedad pinnad ei võta endasse mustust ega vett ning neid on kergem puhastada.
Välja valitud materjalid peavad olema kasutaja- ja keskkonnasõbralikud ning soovitavalt peaks nendega saama kodu suurema vaevata meeldivaks teha. Üks selliseid võimalusi on kasutada klaaskiudtapeeti, niiskusisolaatorit ja värvi. Neid on kerge kasutada, tulemus on meeldiv ja vastupidav.
Selleks, et lõpptulemus oleks igati hea, peab aluspinna korralikult ette valmistama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kõik vanad lahtised viimistluskihid (värv, tapeet) tuleb eemaldada. Seinad saab täiesti puhtaks, kasutades selleks varem värvitud pindade pesemiseks mõeldud leeliselist pesemisvahendit.
Kui esineb ebatasasusi, peab need pahteldama niiskuskindla pahtliga. Niiskuskindla pahtli tunneb ära lisaks vastavasisulisele märkusele etiketil ka värvuse järgi. Tuntud ja oma tootele garantii andvad pahtlitootjad pigmenteerivad niiskuskindla pahtli sinakasroheliseks või sinakashalliks. Sellega võtab tootja endale vastutuse pahtli sobivuse eest niisketesse ruumidesse.
Pärast pahteldustöid ja lihvimist tuleb eemaldada tekkinud tolm, et tapeedi liimimisel ei tuleks probleeme nakkumisega.
Klaaskiudtapeeti on võimalik valida kümnete mustrivariantidega. Soovitav on kasutada I sordi tapeeti. Siis ei teki probleeme defektidega, mis võivad esineda II sordi toodangu mustris. Liimimiseks on otstarbekas kasutada niiskete ruumide seinakatte liimi.
Liim tuleb kanda värvirulli või suure pintsliga seinale ning klaaskiudtapeet surutakse hoolikalt tapeedilabida abil seina. Liimi on pandud piisavalt, kui tapeet märgub ka pinnalt.
Kaetud seina ei tasu värvida enne ühe ööpäeva möödumist liimimisest. Värvimise eel tuleb pind töödelda niiskusisolaatoriga. Viimase veeaurutakistus on mitmekordne, võrreldes pinnavärviga, mis peab ka ise olema tihedam kui tavalised värvid. Soovitav on kasutada niiskusisolaatorit, mis kuulub tootesarja, kus leidub ka sobiv pinnavärv niisketesse ja suure kulumiskoormusega ruumidesse.
Kasutatavad tooted ? pahtel, liim, niiskustõke, värv ? peaksid olema kõik vesialuselised. Värvi ja niiskusisolaatorit ostes tasub alati aru pidada kaupluse müüjaga.
Värvitud pinna üks eeliseid plaatide ees on lisaks odavusele ka vuukide puudumine, kust niiskus võiks aluspinda tungida, ning loomulikult võimalus vannituba täiesti omanäoliseks kujundada.
Autor: Marko Villenthal