29. märts 2000 kell 9:09

BeOSist saab konkurent Linuxile

Kui vajate palju muusikat ja videot, sobib uus tasuta operatsioonisüsteem BeOS, mille installeerimine on erinevalt Linuxist ülilihtne.

BeOS 5 on graafilise operatsioonisüsteemi ehk programmide töökeskkonna viies ja värskeim versioon, mida spetsialistid hindavad esimeseks tavakasutaja jaoks valmis olevaks versiooniks.

Operatsioonisüsteemi paigaldamiseks ei pea tegema rohkem kui ükskõik millise programmi laadimisel Internetist. Laadimiseks üle tavalise telefoniliini 56 kb/s modemiga kulub üle kahe ja poole tunni.

Tasuta saavad operatsioonisüsteemi kasutada eraisikud isiklikuks tarbeks, näiteks koduarvutil muusika ja video kuulamiseks või Internetis multimeedia kasutamiseks, kommertskasutuseks tuleb osta litsents.

BeOS 5 keskkonnas on olemas tasuta programmid MP3 formaadis muusika kuulamiseks, Realplayer üle Interneti video vaatamiseks ja raadio kuulamiseks, videomängijad kõigi enamlevinud videoformaatide vaatamiseks arvutist. Lisaks on operatsioonisüsteemil nn. skinid ehk kestad, mis muudavada süsteemi välimust selliseks, nagu kasutaja tahab: on olemas Windowsi skin töökeskkonnale Windowsi välimuse andmiseks, Macintoshi skin jne. Kontoritööks sobib BeOS samuti.

Uudise vahendas Kaido Einama

Hetkel kuum