Kadi Heinsalu • 22. mai 2000 kell 13:08

Ühispank ja Eesti Telefon plaanivad ühisettevõtet Interneti jaoks

Ühispank ja Eesti Telefon tahavad luua ühisettevõtte juhtiva Interneti-keskkonna arendamiseks, teatas ET pressiteenistus.

Eesti Ühispank ja AS Eesti Telefon on alustanud lõplikke läbirääkimisi eraldi ühisettevõtte moodustamiseks, et luua usaldusväärseim ja enimkasutatav Interneti-keskkond.

Eesti Ühispanga juhatuse esimees Ain Hanschmidt ja ASi Eesti Telefon juhatuse esimees Jaan Männik kirjutasid alla poolte kavatsusi väljendavale kokkuleppele, mille kohaselt firmad on jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele ühisettevõtte moodustamises ning alustavad firma asutamisdokumentide ettevalmistamist.

Eesti Telefoni juhatuse esimehe Jaan Männiku sõnul on oodata e-äri käive plahvatuslikku kasvu ning seetõttu hakkab Interneti areng oluliselt mõjutama traditsioonilisi väärtusahelaid nii tootmis- kui ka tarnimisprotsessis. 'Seetõttu on Eesti üks juhtivaid panku Eesti Ühispank ja Eesti suurim telekommunikatsiooniettevõte Eesti Telefon alustanud kõnelusi ühisfirma moodustamiseks, et tekkinud sünergiat kasutades arendada elektroonilisele äritegevusele turvaline, kvaliteetne ja usaldusväärne keskkond,' lausus Männik. Eesti Ühispanga juhatuse esimees Ain Hanschmidt peab kavandatava ühisfirma loomist strateegiliselt esmatähtsaks sammuks, kuna Ühispank on seadnud interneti oma pangandustegevuses prioriteetseks kanaliks. 'Kavandatav ühisfirma ühendab endas kahe tugeva ettevõtte strateegia ja oskusteabe. Meie klientidele tähendab see kahtlemata laiemat ja kvaliteetsemat teenustevalikut. Olen veendunud, et loodav ettevõte annab oma panuse infrastruktuuri kiireks arenguks ning seega ka Eesti positsiooni tugevdamiseks eesrindliku ja innovatiivse tehnoloogiariigina,' sõnas Hanschmidt.Ühisettevõte kavatseb hakata pakkuma väljaspoole emaettevõtete põhitegevusalasid jäävaid teenuseid kõikides peamistes e-äri valdkondades: B2B (Business to Business), B2C (Business to Consumer), C2B (Consumer to Business), C2C (Consumer to Consumer) ja neid valdkondi ümbritsev infrastruktuur. Ühisettevõttel on kavas hakata pakkuma portaali teenuseid, vahendusteenuseid erinevate kauplemiskeskkondade ja kliendi vahendamissüsteemide kaudu, logistikateenuseid ning tarkvara- ja tehnoloogialahendusi. Kavandatav ühisettevõte moodustatakse võrdse osaluse põhimõttel ning ühisfirma aktsiakapitali suuruseks on planeeritud 30 miljonit krooni. Ühisettevõtte moodustamise üksikasjad peavad pärast läbirääkimiste lõppemist heaks kiitma mõlema ettevõtte nõukogud.

Hetkel kuum