9. august 2000 kell 8:00

Reval Hotelligrupp on säilitanud 30% turuosa Tallinna majutusturul

Eile edastas Reval Hotelligrupp oma majandustulemused börsile, millest nähtub, et grupi turuosa on jäänud 30 protsendile Tallinna majutusturust.

Võrreldes 1999. 1. poolaastaga kasvas tänavu 1. poolaastal Tallinnas hotellitubade pakkumine (müügis olevate tubaööpäevade alusel) 13 protsenti.

Käesoleva aasta jooksul ei ole Tallinnas avatud ühtegi olulisemat uut hotelli või hotelli laiendust ning eelmisel aastal toimunud tormiline hotellitubade pakkumise kasv on pidurdunud ? aasta 2000. jooksul kokku on oodatava pakkumise kasv 6 protsenti.

Samas on jätkunud hotellitubade nõudluse kiire kasv ? 2000. 1. poolaastal on kasv Tallinna turul olnud 19 protsenti võrreldes 1999. 1. poolaastaga.

Keskmise majutuspikkuse langus on pidurdunud, jäädes tasemele 1,47 ööpäeva. Jätkuva nõudluse kasvu aluseks on: - tihe konkurents Tallinna hotelliturul, mis on parandanud hotelliteenuste kvaliteeti ja hoidnud ööbimise hinnad madalal.

2000. 1. poolaastal on suurenenud ööbimisega reisijate osakaal kogu Tallinnasse saabuvate välisturistide hulgas - jätkuvalt on suurenenud naaberturgude osa majutusklientide elukohamaana.

Soomlaste osakaal ööbimiste hulgas on tõusnud 53,3 protsendile (51,4 protsenti 1999. aasta jooksul).

Esmakordselt pärast majanduslangust on suurenenud Baltikumist ja SRÜ?st saabuvate klientide osakaal. Ka eestlaste ööbimiste maht Tallinnas on kasvanud, kuigi ei ole veel saavutanud kriisieelse 1997. aasta taset.

Pidevalt on paranenud kohalik infrastruktuur ja transpordivõimalused. Tallinn-Helsinki vahelise laevaliikluse hinnad on püsinud jätkuvalt soodsad.

Positiivne majanduskasvu ootus on suurendanud ärieesmärgil saabujate hulka. Vaatamata suurele puhkusereisijate arvu kasvule (eelkõige Soomest) on ärireiside osakaal ööbimistest jäänud samale tasemele ? ca 40 protsenti kogu ööbimistest.

Reval Hotels poolt 2000. aasta 1. poolaastal müüdud tubaööpäevade maht on kasvanud 12 703 tubaööpäeva võrra ehk + 15,6 protsenti.

Hetkel kuum