Inno Tähismaa • 4. september 2000 kell 15:20

Tallinn võtab ehitajatelt Lennusadamas tegevusloa

Tallinna linnaplaneerimise amet peatas täna politsei kaasabil taas ebaseadusliku ehitustegevuse Lennusadamas ning asus karistama ehitajaid, teatas Raepress.

Linnaplaneerimise ameti juhataja kt. Toomas Tautsi sõnul kontrollis politsei objektil viibinud isikuid, et tuvastada ehitustöid teostavaid äriühinguid. Operatsioonil osalesid ka liikluspolitseinikud, kes kontrollisid Lennusadamas olnud autosid.

Inspekteerimisel selgus, et Lennusadamas oli alustatud ehitustööde uue etapiga - tööd olid jõudnud angaari lähipiirkonda.

Tauts ütles, et praeguseks on tehtud kindlaks üks töövõtja - Ling Grupp OÜ. Keskkonnaministeeriumi ehitusosakonnale on saadetud palve tühistada firma ehituslitsents. Lähipäevil peaksid selguma ka teised ebaseadusliku ehitustegevusega seotud firmad.

'Kuna sanktsioonide rakendamisel ehitustöid tellinud AS BPV vastu on linn oma võimalused ammendanud, siis nüüd suunatakse tegevus ehitustööde teostajate vastu,' selgitas Toomas Tauts.

Viimati käidi Lennusadamat kontrollimas 16. augustil. Ka siis leiti ehitustegevusest väiksemaid märke. 'Tänase seisuga oli alustatud täiesti uute rajatiste ehitamisega,' märkis Toomas Tauts.

Vaidlused ehituse üle Lennusadamas on kestnud alates aprillist, kui linnaplaneerimise ameti ehitusinspektor avastas seal ebaseadusliku ehitustegevuse. Kuna objekti valdaja AS BPV ei täitnud linna ettekirjutusi ja kohtumäärusi ehitustegevuse lõpetamiseks, pöördus amet augusti algul abipalvega politsei poole. 3. augustil korraldati koos Põhja politseiosakonnaga esimene ühisoperatsioon, mille käigus sunniti objekti valdajate esindajad ehitustegevus peatama.

Hetkel kuum