Ülo Toomsalu • 6. september 2000 kell 6:38

Väiksem investeerimiskohustus suurendas huvi Viljandi bussijaama vastu

Et Viljandi bussijaama hoonestusõiguse seadmiseks kuulutatud konkursi esimene voor pakkujaid ei toonud, alandas linnavalitsus investeerimiskohustuse 2 miljoni kroonini, kirjutab Sakala.

'Algul nõutud 8 miljonit on sellele platsile liiga palju,' arvas Tauno Tuula, kes on konkursil osalenud aktsiaseltsi Viljandi Centrum üks omanikke. 'Sinna tuleb ehitada võimalikult kokkuhoidlikult, sest see on väga suure riskiga projekt. Nüüd oleme välja arvutanud, et välja me veaks.'

Esmaspäeval kell 16.15 avasid linnavalitsuse esindajad kolm konkursile tulnud ümbrikut. 'Kaks pakkumist esitas aktsiaselts Viljandi Centrum ja ühe osaühing Kinnisvaravaldus, mis on Tallinna firma,' ütles linnavalitsuse juriidilise osakonna peaspetsialist Reet Põldma.

Mõlema firma esindajate juuresolekul vaatasid linnavalitsuse esindajad üle, et pakkumised oleksid nõuetekohaselt vormistatud, ja koostatud protokoll sai kõigi osapoolte allkirjad. Edasi arutab linnavalitsuse komisjon pakkumised läbi ja teeb linnavalitsusele ettepaneku. 'Võitja selgitatakse välja ilmselt 18. septembri istungil,' lausus Põldma.

Tauno Tuula sõnul esitas Viljandi Centrum kaks pakkumist lootuses hoonestusõigust odavamalt kätte saada. 'Kahtlustasime, et osalejaid tuleb veelgi, ning pakkusime välja kallima ja odavama variandi,' selgitas Tuula.

Hetkel kuum