Sirje Niitra • 28. september 2000 kell 22:00

Noole kuld tõi enam kasu kui osalemine EXPO-l

Remmelg selgitas, et kui näiteks EXPO on peamiselt Saksamaa-keskne üritus, siis kogu maailma tähelepanu keskpunktis olevatel olümpiamängudel on Eesti propageerimisel tunduvalt suurem kaal.

Tänu kettaheites toimunud Noole sooritust kahtluse alla seadvatele protestidele märkas Eestit tõenäoliselt tunduvalt rohkem inimesi kui vahejuhtumiteta võistluse korral, rääkis Remmelg. ?Nool tõi Eesti spordihuvilistest firmajuhtide jaoks maailma kaardile.?

Eilne päev tõi Erki Noolele lisaks Olümpiakomitee lubatud miljonile kroonile ka ridamisi kingitusi, millele lähipäevad tõotavad lisa anda.

Sydney kergejõustikustaadionil kümnevõistlust jälginud Eesti Mobiiltelefoni juhatuse esimees Peep Aaviksoo teatas eile kohe pärast kümnevõistluse 1500 meetri jooksu värskele olümpiavõitjale, et premeerib teda tasuta võrgusiseste kõnedega järgneval neljal aastal. Ericsson Eesti lubas kinkida talle uue müra-, tolmu- ja põrutuskindla mobiiltelefoni, millega neid kõnesid pidada.

Statoil Eesti müüb täna hommikul kella kaheksast kuni laupäeva hommikul sama ajani oma püsiklientidele bensiini 50 sendi võrra tavahinnast odavamalt.

Ravimifirma Pfizer Eesti direktor Reet Volkmann teatas eile õhtul, et pikendab oma peasponsori lepingut veel neljaks aastaks.

Reval Autoga on Erki Noolel Audi kasutamise leping tema Eestis oleku ajal. Firma turundusjuht Maarja Küla ütles, et Nool saab kasutada erinevaid sõidukeid, vastavalt sellele, millist parasjagu vajab. ?Meil on kokkulepe, et ta tuleb kohe Eestisse jõudes uue auto järele,? märkis ta. Lepingu järgi tasub firma ka kõik auto pidamisega seotud kulutused. Küla vihjas ühtlasi võimalusele, et Noole koju jõudes veel ka midagi erilist välja mõeldakse.

Eesti Telefon toetab Noole Reval Cupi võistlusi ja tema kergejõustikukooli. Coca-Cola Jookidel on olümpiavõitjaga aastane ühekordne leping, mille suurus ei sõltu tulemusest. Kinnitamata andmetel on see pool miljonit krooni.

Erki Nool sai Eesti riigilt Sydney olümpiamängudeks valmistumiseks aastatel 1997?2000 kokku toetust pooleteise miljoni krooni ulatuses. Sellest 1,38 miljonit tuli hasartmängumaksust, ülejäänu moodustas riiklik stipendium 5000 krooni kuus. Toetus suurenes olümpia lähenedes ja oli viimasel ajal 42 000 krooni kuus.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõuniku Elgur Palta sõnul vaadatakse pärast olümpiamängude lõppu oktoobri esimesel poolel toetussummad uuesti läbi. Kui Nool jätkab tippspordis, säilib talle senine riigipoolne toetus ka järgmisel neljal aastal.

Hetkel kuum