Sirje Niitra • 15. oktoober 2000 kell 22:00

Saaremaa viina edu päästis Ofelia

ASi Onistar omanik Igor Savenkov tunnistas, et mõni kuu tagasi oli tal Ofelia võimalik ost selle omanikfirma Primalco esindajatega kõne all. ?Nüüd pole sellest enam juttu olnud,? märkis ta.

Onistari kõrval ka mõlemat Eesti piiritusetehast omava kontserni juhtiv Savenkov sõnas, et on huvitatud igasugustest pakkumistest, sest ettevõtte eksport suureneb pidevalt.

Ofelia juhatuse esimees Toomas Tapupere ütles, et on kuulnud jutte ettevõtte müügist kolmel juhul. Sel sügisel võtsid aga omanikud tema sõnul vastu otsuse panustada siinsesse tootmisse, et olla kohal, kui Eesti Euroopa Liitu astub. Selleks on asutud investeerima tehnoloogiasse ja laomajandusse, väljavahetamisele läheb peamine villimisliin.

Tänavu üheksa kuuga on Ofelia teeninud 2,4 miljonit krooni kasumit, samal ajal kui terve eelmise aasta tulemuseks jäi 140 000 krooni. Tapupere sõnul on edu toonud Saaremaa viina kaubamärgi loomine. ?Selle taga on neli aastat visa tööd ja hulk raha, kuid täna läheb see toode turul väga hästi,? märkis ta.

Ofelia strateegia näeb Tapupere sõnul ette tugeva kaubamärgi kasvatamist, mitte odava viinaga turule minekut, nagu teeb üks osa tootjaid.

Hetkel kuum