Ülo Toomsalu • 19. oktoober 2000 kell 6:23

SL Õhtuleht: Tunne Kelam raiskas 45 000 krooni maksumaksja raha

Tunne Kelamile kevadel üüritud korter läks riigikogu kantseleile viie kuuga maksma 45 000 krooni. Kinnitamata andmetel pole nüüd avaliku hukkamõistu vältimiseks kallist üürikorterist loobunud Kelam seal kordagi ööbinud, kirjutab SL Õhtuleht.

'Riigikogu asespiiker ja tema abikaasa pole korteris elanud,' kinnitas tundmatuks jääda sooviv allikas SL Õhtulehele. 'Riik on pikka aega täiesti ilmaasjata raha maksnud.'

'Kentmanni tänava korterit üürisime alates maikuust,' tunnistab riigikantselei haldusdirektor Alo Heinsalu. 'Kuus maksime korteri omanikule umbes 9000 krooni, riigikogu liikmed seda raha peo peale ei saa.'

Heinsalu sõnul oli Kelamile üüritud korter kahetoaline ja möbleeritud. Millisel aadressil see täpselt asub, seda Heinsalu ei avalikusta. 'Lepingu järgi on see konfidentsiaalne info,' ütles haldusdirektor.

Kas ja kui palju Tunne Kelam, tema pere või keegi muu kallis korteris üldse viibis, pole riigikogu kantselei kontrollinud. 'See jääb iga Riigikogu liikme enda südametunnistusele,' ütleb Heinsalu.

Hetkel kuum