25. oktoober 2007 kell 5:46

Noorpoliitik raiskas töökoha raha luksuseluks

Reformierakonna noortekogu endine välissekretär Anna-Maria Galojan kõrvaldas isiklikuks tarbeks sadu tuhandeid kroone raha MTÜ-lt Eesti Euroopa Liikumine, mille juhatajana ta töötas.

Eesti Ekspressi andmetel kulutas neiu tänavu sügisel ühingu raha muu hulgas toredatele rõivastele ja ehetele, Galojan jäi aga seejärel kiiresti vahele, kuna ei esitanud järgmisel kuul kuluaruannet ja tema arveid hakati kontrollima.

“Need kulutused ei olnud mitte kuidagi seotud Eesti Euroopa Liikumise tegevusega, vaid tegu on selgelt ebaotstarbekalt kasutatud rahaga,” kinnitas Ekspressile diplomaatiliselt liikumise nõukogu esimees suursaadik Riivo Sinijärv.

Sinijärve sõnul on Galojan nüüdseks lubanud kogu summa tagasi maksta ja allkirjastanud vastava võlakirja, Ekspressi andmetel ulatub raha suurusjärk umbes 600 000 kroonini.

Anna-Maria Galojan sai rahva seas tuntuks tänavu kevadel, kui tegi Riigikogu valimiste eel väga silmapaistva isikliku kampaania, telereklaamides lasi ta näiteks vibust märklaua pihta ja senini on veebis lehekülg www.anna-maria.ee, kus võib näha hulganisti neiu promomaterjale, Galojan töötas MTÜ Eesti Euroopa Liikumise tegevjuhina tänavu suvest ja see andis talle täieliku voli ligi pääseda ühingu pangakontole.

Nüüdseks on Anna-Maria Galojan erakonnast lahkunud.

Hetkel kuum