30. oktoober 2000 kell 9:24

Tsingisser eitab Keskerakonna poolt endale Tallinna Soojuse juhi koha pakkumist

Mõnede linnajuhtimisele lähedalseisvate poliitikute väitel plaanib seni kolmikliidu poolel volikogusse kuulunud Leonid Tsingisser lahkumist volikogust, kuna Keskerakond on talle pakkunud võimalust pärast võimuvahetust saada Tallinna Soojuse juhiks.

'Keskerakonnaga ei ole sellist juttu olnud,' kinnitas Tsingisser paar minutit tagasi Äripäev Online`ile.

Tsingisser selgitas, et on teinud avalduse volikogust lahkumiseks seetõttu, et tahab rohkem keskenduda isikliku äri ajamisele. 'Ma pole lahkumise osas veel ka lõplikku otsust langetanud,' ütles ta.

Tsingisseri lahkumise korral tuleks volikogusse Keskerakonda pooldav Viktor Andrejev, mis muudaks jõuvahekordi taas soodsamaks võimule pürgijatele.

Tallinna Soojuse nõukogu valib uue tegevjuhi homme, kuigi Keskerakond on soovinud selle otsuse edasilükkamist, kuni on selge, kes linna juhtima jääb. Kui Keskerakond pääseb pärast neljapäevast umbusaldushääletust võimule, võivad nad Tallinna Soojuse uue juhi välja vahetada.

'Tegemist on äärmiselt olulise ettevõttega linna jaoks ja me pole saanud juhikandidaatidega tutvuda,' selgitas volikogu keskfraktsiooni esimees Toivo Tootsen. Tallinna Soojuse juhi kandidaatideks valis personaliotsingufirma Fontes välja Jaak Ziugovi ja Jens Haugi.

Hetkel kuum