Kadi Heinsalu • 1. november 2000 kell 15:26

Ettevõtluse stardiabifond lõpetab tegevuse

Phare poolt rahastatud ettevõtluse stardiabifond, millest jagati raha Kagu-Eesti, Tartu ja Ida-Virumaa äriprojektidele, lõpetab tegevuse, sest tuleval aastal on fondi rahastamine selgusetu.

Stardiabifond võtab rahataotlusi neljandasse konkursivooru vastu veel 1. detsembrini. 'Praeguse seisuga jääbki see voor viimaseks, sest edasine rahastamine pole teada. Majandusministeerium suhtub fondi tegevuse jätkamisse küll siiski positiivselt,' ütles Eesti Regionaalarengu Sihtasutuse (ERSA) Ida-Virumaa agentuuri projektijuht Martin Lehtla.

Stardiabifondi projektijuhi Heidi Kohlmanni sõnul oligi stardiabifond kavandatud tähtajalisena, kuna Pharelt laekus raha kindla summa ulatuses. Fondil on olnud tänavu toetusteks jagada 1,9 miljonit krooni, millest pool on mõeldud Ida-Virumaale ja pool Lõuna-Eestile.

Tänavu kevadel tegevust alustanud stardiabifond on pidanud kaks rahastatavate projektide konkursivooru, millest on kokku saanud eraldisi üksteist ettevõtet. Kolmandas voorus rahastamist leidvad projektid selguvad lähema kuu aja jooksul ja neljanda vooru rahasaajad jaanuaris.

Fond toetab eelkõige tööstuslikku ja innovatiivset tootmist, tehnoloogilist arengut ja innovatiivseid teenuseid. Tagastamatu abina saavad toetust parimate äriprojektide esitajad. Stardiabifondist saab taotleda kuni 50 000, erandjuhul kuni 100 000 krooni tagastamatut abi. Stardiabifondist on võinud toetust taotleda füüsilisest isikust ettevõtja või kuni 50 töötajaga ja alla 10 miljoni krooni suuruse aastakäibega erafirma, mis on tegutsenud alla kahe aasta, või alles alustav eraettevõtja/firma, kes on registreeritud Tartu linnas või Tartu, Ida-Viru, Põlva, Võru ning Valga maakonnas.

Statardiabifond alustas tegevust kevadel Euroopa Liidu struktuurfondide süsteemiga liitumise ettevalmistamise eriprogrammi (SPP) pilootprojekti nr 2 raames. Pilootprojekti elluviimist koordineerib majandusministeerium, täidesaatvaks asutuseks on Sihtasutus Tartu Teaduspark, kes haldab ka Stardiabifondi.

Uudise andis Ervin Soon

Hetkel kuum