Porivaipade rentimise hinnad

Kontoris on porivaipade rentimine nende ostmisest kindlasti mugavam ja ka tulusam.

Porivaiba rentimisel sisaldab hooldushind nii vaiba maksumust, transporti kui ka pesu. Ostmise puhul tuleb arvestada, et kummist alusel vaipade hinnad algavad umbes 1200 kroonist ja nende kohapeal hooldamisega tekib probleeme, kuna vaipu on vaja regulaarselt pesta. Näiteks survepesuga porivaipa korralikult puhtaks ei saa.

Rusikareegel ütleb, et vaiba pikkus välisukse juures peab olema vähemalt neli sammu. On hea, kui tuulekojas on ka jalamatt.

ASi Saarmas müügijuht Tiina Laumets nendib siiski, et tavapärase 85×150 cm vaiba puhul nelja sammu kuidagi välja ei venita. Sellisel juhul on võimalik kas rentida pikem porivaip või kitsama koridori puhul panna järjestikku kaks lühemat. Viimasel juhul kinnitatakse porivaibad kinnituskrõpsudega põranda külge.

Kinnituskrõpsude kasutamine on hea ka selle poolest, et siis on vaip põrandal paremini fikseeritud ning ei nihku paigast. Mõned firmad pakuvad ka kumminagadega põhjaga porivaipu, mis püsivad paigal paremini kui siledapõhjalised.

Porivaipade vahetamise sagedus sõltub sellest, kuivõrd käidava kohaga on tegemist. Tiina Laumets toob näite, et kaupluses võiks vahetusintervall olla kaks korda nädalas, kontoripinnal, kus eriti suurt külastatavust ei ole, piisab ka korrast nädalas.

?Samas lasevad paljud porivaipu vahetada ka vaid kaks korda kuus, eriti kui kontoris on vähe inimesi ja asutakse teisel või kõrgemalgi korrusel,? nendib Laumets.

Tema sõnu kinnitab ühe väikefirma juht, kes oma teisel korrusel asuvasse kontorisse porivaipu ei rendigi. Ta põhjendab seda sellega, et maja välisukse juures asuvast porivaibast piisab nii palju küll, et töötajad ja külalised on tema kontorisse jõudes pori ja liiva jalgadelt maha raputanud.

Priit Kurg Lindstömist leiab, et vaipade vahetamisel tuleb leida tasakaal kvaliteedi ja rahaliste võimaluste vahel. ?Kui vaipa vahetatakse harva, saavutatakse võit küll rahas, aga mitte puhtuses.?

ASis Saarmas pakutakse kliendile vaiba vahetamiseks teatud intervalli tagant välja konkreetne päev, vastavalt sellele, millises linnajaos klient asub. Siis korjatakse samal päeval samast kandist kõik vahetamist vajavad vaibad kokku. Ka teistel firmadel on vahetusintervall kas 7 päeva, 14 päeva, 21 päeva või 28 päeva, siiski saab klient leida just teda kõige paremini rahuldava variandi. Pakutav porivaipade värvivalik on firmades kesine, valida saab peamiselt kahe kuni kolme värvitooni vahel.

Vt. ka tabelit: Erinevate firmade porivaipade rendihindades on minimaalsed erinevused

Hetkel kuum