10. detsember 2000 kell 22:00

ETV venitab võlgadega

ETV pole 7,5 miljoni krooniseks paisunud võlga maksnud ega võtnud ka kontakti tasumisgraafiku üle läbirääkimisteks, ütles reedel Ringhäälingu Saatekeskuse finantsdirektor Aare Siimon.

Siimoni sõnul pole saatekeskusel ETVga mingit suhtlust.

?Iga omanik tahab raha kätte saada,? märkis Siimon, kelle sõnul esialgu Ringhäälingu Saatekeskus veel midagi ette ei võta ja ootab, et ETV asuks võla tasumise üle läbirääkimisi pidama. ?Loodame, et olukord laheneb lähipäevadel,? nentis ta.

Ringhäälingu Saatekeskusel on ETVga ka varem kommunikatsiooniprobleeme olnud.

ETV ja Ringhäälingu Saatekeskuse esindajad pidid võla tasumise või ajatamise võimaluste üle kõnelusi alustama juba novembri alguses, toona vältis ETV juht Aare Urm saatekeskust sooviga konsulteerida ringhäälingunõukoguga. ETV seadis saatekeskuse võla maksmise tingimuseks riigi toe.

Valitsus otsustas juba oktoobri lõpus pärast nädalaid kestnud vaidlusi, et eraldab reservfondist ETV-le koondamistasude väljamaksmiseks kuus miljonit krooni, kui ETV hakkab tasuma võlga Ringhäälingu Saatekeskusele.

Rahaeralduse otsustas valitsus sel nädalal, märkides, et see on mõeldud sihtotstarbeliselt vaid koondamistasude maksmiseks.

Rahalistes raskustes ETV võlg Ringhäälingu Saatekeskusele on kasvanud 7,5 miljoni krooniseks.

Kui varem ähvardas Ringhäälingu Saatekeskus ETVd pankrotiga, leebus ta pärast valitsuse otsust, mille järgi riik on valmis ETVd toetama kuue miljoni krooniga, kui see hakkab ringhäälingunõukogu järelevalve all võlga tasuma. Samas pole kuus miljonit valitsuse reservist mõeldud mitte võla maksmiseks, vaid ETV varasemate koondamiskulude katteks.

ETV pole Ringhäälingu Saatekeskusele saatjate kasutamise eest tasunud alates maist, mil avalik-õiguslik telejaam peatas varem sõlmitud maksegraafiku täitmise.

Tänavu märtsis ähvardas Ringhäälingu Saatekeskus ETV võlgnevuse tõttu pildita jätta, kuid jättis selle teoks tegemata ja sõlmis võlgade ajatamise maksegraafiku. Oktoobris kavatses saatekeskus esitada ETV-le pankrotihoiatuse, sest seadus ei luba avalik-õiguslikult kanalilt pilti ära võtta.

Autor: BNS

Hetkel kuum