Kaja Koovit • 17. detsember 2000 kell 22:00

Telekomi kopsakad dividendid veel lahtised

Eesti Telekomi juhatuse liige finantsdirektor Krister Björkqvist tunnistas reedel pärast ettevõtte võtmeisikutele suunatud vahetusvõlakirjade emissiooni kinnitanud erakorralist üldkoosolekut, et aktraktiivset investeerimisobjekti lähiturgudel ei ole Telekom seni leidnud. ?Oleme uurinud väiksemaid ettevõtteid, aga midagi suurt ja huvipakkuvat ei ole seni olnud,? ütles Björkqvist.

Ta rääkis, et võimlik osaluse omandamine Lattelekomis võib kõne alla tulla kaugemas tulevikus, kuid praegu ei ole see aktuaalne.

Björkqvist märkis, et juhul kui investeerimisväärset ettevõtet ei leita, võib Telekom aktsionäridele järgmisel aastal maksta suuremaid dividende kui praeguse pikaajalise strateegia kohaselt määratletud 50% puhaskasumist, kuid see ei ole veel kindel.

?See on võimalik, aga kindlus saabub teave aktsionäride korralise üldkoosoleku ajaks,? lausus ettevõtte finantsdirektor.

Arvestades järgmisel aastal Eesti telekommunikatsiooniturul avanevat konkurentsi, on kasulik, kui ettevõttel on vaba raha varuks, võimaldamaks olla võimalikult paindlik ja operatiivne, lausus Björkqvist.

Konkurentsi avanemisega suurenevad marketingikulud, lisaks tuleb teha investeeringuid uute toodete turule toomiseks ning väheneb kasumimarginaal.

Telekomi EBITDA (kulumiga korrigeeritud tegevuskasum) marginaal oli üheksa kuu kokkuvõttes 54% ja kolmandas kvartalis 56,5%. Analüütikud ootasid juba kolmanda kvartali tulemustes marginaali langust alla 53%.

Krister Björkqvisti sõnul on järgmisel aastal oodata EBITDA marginaali langust. ?Ma ei välista marginaali langust 46?47 protsendini, kuid pikemas perspektiivis peaks marginaal jääma 50 protsendi tasemele,? lausus ta.

Eelmise majandusaasta eest maksis Eesti Telekom omanikele aktsialt 4 krooni omanikutulu, tänavuse majandusaasta eest võivad dividendid aktsialt analüütikute hinnangul ulatuda 6 kroonini.

Hetkel kuum