Ülo Toomsalu • 19. detsember 2000 kell 6:02

Vägivaldsed multifilmid pahandavad vanemaid

Ahja keskkooli 55 lapsevanemat ootab riigikogult Eesti telekanalites näidatavate multifilmide analüüsimist, sest vanemate hinnangul sisendavad filmid lastele vägivalda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ahja keskkooli hoolekogu esinaise, kolme lapse ema Anne Reinholdi sõnul on kõige ohtlikum, et multifilme vaatavatele lastele jääb mulje, nagu saaks kõike tehtut heastada. ?Ühes osas tapetakse kangelane ja teises ärkab ta taas ellu. Lapsele jääb mulje, et annan ühe keretäie, küll ta paraneb,? ütles kooli hoolekogu pöördumisele alla kirjutanud Reinhold.

Ahja keskkooli direktor Toomas Jõgi ütles, et aastate lõikes on laste vägivaldsus suurenenud. ?Kui kergesti mõjutatavas eas laps tarbib vanemate vaikival nõusolekul telerist näidatavat kurjust, siis kaudselt hakkab see mõjutama tema igapäevast käitumist,? ütles Jõgi.

Riigikogu ees lubas kultuuriminister Signe Kivi uue aasta alguses kokku kutsuda ümarlaua, kus erinevad teleorganisatsioonid saaksid välja öelda oma arvamuse ja mõtted.

Eesti Televisiooni juhatuse liige programmi alal Ilmar Raag leiab, et vanemad lubavad lastel vaadata ükskõik mida ja sellest tulevadki jutud televisiooni vägivaldsusest. Kitsarinnaline vägivalla vältimine võib viia ka lubamatu tsensuurini, mida ETV ei pooldaks, sest tulemuseks oleks roosa seep, mida keegi ei vaata, rääkis Raag.

Hetkel kuum