Kaido Einama • 20. detsember 2000 kell 22:00

Jõuluarvuti ootust oli oodatust vähem

Kui eelmised aastad on enne viimast kuud toimunud arvutimüügis väike langus ostjate jõuluarvuti ootuses, siis sel aastal seda ei juhtunudki.

Sügiskuudel kasvas pärast tavaliseks saanud vaikseid suvekuid arvutitootmine stabiilselt, kuid aeglaselt ja novembris oli selline trend jätkuv. Hirmodavaid jõulupakkumisi pole sel aastal samuti, pigem rõhuvad kodumaised arvutitootjad aastalõpukampaaniates arvuti kvaliteedile ja järelmaksuvõimalustele. Inimesi aga on kõige rohkem arvutiostul mõjutanud hind ja ka EMORi uuringust selgus, et soovitakse alla 10 000 kroonist arvutit, mitte kvaliteetsemat, vaid lihtsamat ja odavamat.

Lõuna-Eesti arvutitootja Kernel müüs enamasti omatoodetud arvutitest rohkem nõudlikule tarbijale mõeldud mudeleid, või tarbijale kes teab, mis arvutit ta juba tahab.

Novembris müüs Microlink konsolideeritult 1895 arvutit, sellest 1304 müüdi MicroLinki Arvutite ehk Eesti tootmisüksuse poolt. ?Võrreldes eelmise aasta sama kuuga konsolideeritud müük suurenes 203 ühiku ehk 12 võrra,? ütles Mart Sepp Microlinkist. Seda peamiselt Läti müügi arvelt. Võrreldes sama aasta eelmise kuuga suurenes Baltimaade suurima arvutitootja konsolideeritud müük minimaalselt ehk 19 arvuti võrra. Aasta algusest on Microlinki konsolideeritud müük 18688 ja Eesti tootmisüksuse müük sellest 13446 arvutit.

Hetkel kuum