20. detsember 2000 kell 9:04

Paide Vallitorn sai valitsuselt 190 000 krooni, pääses sulgemisest

Valitsus eraldas reservfondist Paide Ordulinnuse peatorni ehk Vallitorni viienda ja kuuenda korruse vahelae lammutamiseks ja taastamiseks 190 000 krooni, päästes sellega torni sulgemisest.

Paide linnapea Tõnis Kõiv ütles Kuma Raadiole, et saatis rahandusministrile Siim Kallasele kirja palvega leida raha vallitorni deformeerunud vahelae remondiks ja muudeks remondiga seotud tööde teostamiseks. Kõivu sõnul selgus tänavu septembrikuus läbi viidud ekspertiisi tulemustest, et vallitorni vahelagi on varisemisohtlik ja pääs torni ülemistele korrustele suleti. Seega vähenes oluliselt vallitorni kui Paide linna sümboli kasutamisvõimalus.

Kõiv lisas, et tegemist pole ainult Paide linna seisukohast tähtsa objektiga, sest Vallimäge ja seal asuvat torni külastavad huvilised ka mujalt Eestist ning välismaalt.

Kõik vajalikud ettevalmistused tööde alustamiseks on tehtud ja seega peaks linnapea sõnul uuel aastal jälle inimesed pääsema torni ülakorrustele, kus avaneb ilus vaade nii linnuse varemetele kui ka kogu Paide linnale.

Hetkel kuum